BIČIULIS

<Alvydas GEŠTAUTAS>

Jau beveik prieš mėnesį rajono meras Kostas Arvasevičius savo aplinkos artimiausiems politiniams bendražygiams užsiminė, kad gali trauktis iš mero posto, kai bus atnaujinta savivaldybės administracijos vadovybė. „Bičiulio“ klausiamas, kiek viešumoje pasklidusiose kalbose yra tiesos, rajono vadovas sakydavo, kad apie tokius dalykus bus galima rimtai kalbėti, jei jis parašys atsistatydinimo pareiškimą.

Tą patį K. Arvasevičius pasakė ir vakar:

– Mano pareiškimo nėra. Pirmiausia, kitą pirmadienį važiuoju į Vilnių, kur dėl savo sveikatos konsultuosiuosi su medikais. Kai viskas bus tiksliai žinoma, pažadu – nuo jūsų, žurnalistų, nieko neslėpsiu ir viską atvirai pasakysiu.

O vakar apie galimą atsistatydinimą mero klausėme dėl to, kad ketvirtadienį vyko Socialdemokratų frakcijos posėdis, kuriame ir buvo kalbama apie tolesnį mero darbą. Mūsų žiniomis, jei meras atsistatydintų, į rajono vadovo postą socdemai siūlytų savo lyderį, Kražių seniūnijos seniūną Vaclovą Andrulį. Jau rašėme, kad V. Andrulis ne kartą teigė, jog šią kadenciją neis į jokius rajono lygio postus, nes koalicija trapi. Ji trapesnė tapo pastaruoju metu, kai valdančiajai daugumai priklausantys paksistai Petras Beresnevičius ir Saulius Barauskis pradėjo marširuoti iš pozicijos į opozicijos posėdžius ir atvirkščiai.

– Gal teks keisti savo apsisprendimą,– ketvirtadienį „Bičiuliui“ sakė V. Andrulis. – Bet pirmiausia turi būti mero atsistatydinimo pareiškimas. Jei jis bus, tuomet iškils ir procedūrinių klausimų. Juk kažkas iš mūsų frakcijos turės atsisakyti mandato, kad aš galėčiau ateiti į rajono tarybą. Suprantu merą, jis turi paisyti medikų rekomendacijų, o jie siūlo jam stiprinti sveikatą. Tai gali užtrukti ne savaitę ar mėnesį.

Beje, V. Andrulis buvo išrinktas į rajono tarybą, bet mandato atsisakė, nes jis nesuderinamas su seniūno darbu.

Dar prieš kalbas apie V. Andrulio kandidatavimą į rajono vadovo postą, jis buvo siūlomas Almai Monkauskaitei. Bet ji atsisakė. Viešojoje erdvėje pasklido kalbų, kad į mero postą neatsisakytų pretenduoti ir atstatydintas administracijos direktorius Zenonas Mačernius. Mūsų žiniomis, jis sakė bendrapartiečiams, kad šie jį turi reabilituoti po interpeliacijos.

Kai užvakar telefonu Z. Mačernių pasveikinome su 65–ojo gimtadienio proga gautu Socialdemokratų partijos vadovybės apdovanojimu, buvęs savivaldybės administracijos vadovas, o dabar – rajono tarybos narys padėkojo už sveikinimus ir pasakė:

– Šalyje buvau įvertintas pačiu aukščiausiu lygiu. Bet rajone bičiuliai ir bendražygiai į nugarą lyg peiliu dūrė. Matyt, taip turėjo būti.

Mūsų žiniomis, rajono socdemai ieško galimybių, kaip būtų galima padėkoti Z. Mačerniui. Jam, kaip ilgamečiam mūsų socdemų vadovui, gali būti pasiūlyta suteikti Socialdemokratų partijos Kelmės rajono skyriaus Garbės pirmininko vardą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA