BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

Į rajono merą Vaclovą Andrulį kreipėsi Šiaulių respublikinės ligoninės Šaukėnų gerantopsichiatrijos skyriaus darbuotojai, kurių ten dirba apie keturias dešimtis, ir dauguma – vietinių, jog norima šią gydymo įstaigą perkelti į Šiaulius.

– Aš nuvykau į Šiaulius ir susitikau  su respublikinės ligoninės vadovybe. Paklausiau ar su ja mums kalbėtis, ar važiuoti pas sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą,– „Bičiuliui“ sakė V. Andrulis. – Respublikinės ligoninės vadovybė pasakė, kad šis procesas bent iki šių metų antros pusės sustabdytas, nes Šaukėnuose yra investuoti Europos Sąjungos pinigai. Pagal europinių investicijų naudojimo tvarką negalima uždaryti objekto, jei nuo ES investavimo nepraėjo penkeri metai. Šiaulių respublikinės ligoninės atstovai sakė, kad jie ir Psichiatrijos klinikoje turi laisvų patalpų, todėl viską nori koncentruoti vienoje vietoje, o mums pasiūlė Šaukėnuose kurti senelių namus. Atsakiau, kad jų rajonui nereikia, nes tris socialinės globos įstaigas jau turime. Tiesa, Šaukėnų skyriui reikia pertvarkos, kad šis ligoninės skyrius būtų akredituotas. Būtinas remontas, turi visą parą budėti psichiatras. Kalbėjau ir su Seimo nariu Juozu Rimkumi, bet jis pasakė, kad reikia į tokį dalyką žiūrėti ekonomiškai ir skaičiuoti. Tokiu atveju aš nesuprantu „valstiečių“ pozicijos dėl žadėtos regioninės politikos. Kur ji yra? Juk jie prieš rinkimus žadėjo neuždaryti mokyklų su keliais mokinukais, o Šaukėnuose gydosi dešimtys ligonių. Ligoninės skyrius kaip ir gimnazija bei Dajoro kepykla, yra pagrindiniai šaukėniškių darbdaviai. Be to, prastėtų ir paslaugų prieinamumas.

Pasak V. Andrulio, dar sudėtingesnė padėtis buvo Aukštelkės socialinės globos namų Pagryžuvio padalinyje. Ten žmonės jau buvo gavę net atleidimo lapelius. Tačiau meras kartu su tuometine Seimo nare Alma Monkauskaite pasiekė, kad Pagryžuvyje socialinė globos įstaiga išliktų. Dėl to Pagryžuvyje vyko netgi Seimo Socialinių reikalų komiteto posėdis.

– Norėčiau tokio bendradarbiavimo ir su J. Rimkumi,– teigė meras. – Tuo labiau, kad nuostolių Šaukėnų skyrius nepatiria.

Priminsime, kad Šaukėnuose investuota daugiau kaip 300 tūkst. eurų ES ir savų pinigų. Pasak Gerantopsichiatrijos skyriaus gydytojos Redos Juškaitės, ligonių yra. Čia gydosi žmonės ir už savus pinigus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA