BIČIULIS

Loreta DIRBANAUSKAITĖ

Savivaldybės turto valdymo ir komunalinio ūkio komiteto posėdyje buvo nagrinėjamas smulkiųjų verslininkų, prekiaujančių dėvėtais rūbais, prašymas dėl sklypo.

Smulkieji verslininkai, sužinoję, kad sklypas, kuriame jie prekiauja dėvėtais rūbais, yra parduotas, dar susitikimo Kelmėje su meru, savivaldybės administracijos vadovais ir savivaldybės tarybos nariais metu klausė: kur jiems dabar prekiauti; kodėl apie parduodamą sklypą jie nieko nežinojo. Nesulaukę aiškių atsakymų, jie kreipėsi į Turto valdymo ir komunalinio ūkio komitetą.

Komiteto pirmininkas Z. Mačernius perskaitė smulkiųjų verslininkų prašymą. Jame prašoma paaiškinti: kas inicijavo sklypo, esančio Dariaus ir Girėno gatvėje, pardavimą; koks tikslas savivaldybei parduoti geroje vietoje esančią valstybės žemę; kada buvo priimtas sprendimas dėl sklypo pardavimo; kodėl nebuvo suteikta informacija vietos verslininkams dėl sklypo pardavimo; ar šis sklypas buvo nuostolingas; jei nuostolingas, tai kiek nuostolių patirta; kodėl sprendimas parduoti sklypą buvo priimtas be savivaldybės tarybos sutikimo? Smulkieji verslininkai rašte nurodo, kad buvo pažeistas viešasis interesas.

Komiteto posėdyje dalyvavę smulkieji verslininkai sakė, kad jie netenka savo darbo vietų.

Komiteto pirmininkas Z. Mačernius pripažino, kad rašte smulkieji verslininkai teisingai rašo, jog trūko informacijos, kad nebuvo su jais kalbėta, nebuvo pasiūlyta jiems tą sklypą įsigyti.

Mačernius stebėjosi tuo, kad visada buvo sakoma, jog ši prekyvietė gadina Kelmės įvaizdį, tačiau, jo žiniomis, sklypą įsigijęs žmogus jau tą pačią dieną smulkiesiems verslininkams šį sklypą pasiūlė įsigyti už dvigubai didesnę sumą – 29 tūkst. eurų. Vadinasi, Kelmės įvaizdis nepagerės.

Smulkioji verslininkė R. Šutaitė stebėjosi, kodėl sklypas su asfaltuota aikštele buvo įvertintas itin maža kaina – 5600 Eur:

– Aš atsimenu, kad 2014 metais mes domėjomės, ar galėtume įsigyti šį sklypą. Iš seniūno sulaukėme atsakymo, kad to sklypo neįpirksime, nes labai brangus tas asfaltas. Todėl ir toliau nuomojome tą sklypą ir mokėjome mokesčius.

Savivaldybės administracijos direktorė I. Sirusienė sakė, kad ne jos iniciatyva šis sklypas parduotas:

– Iniciatyva buvo visų. Jau seniai smulkiesiems verslininkams buvo sakyta, kad turgeliui šiame sklype ne vieta. Buvo planuojama tame sklype įrengti ką nors rimtesnio, įdomesnio. Buvo siūloma įkurti ūkininkų turgelį, kur jie galėtų prekiauti savo, ar perparduoti kitų ūkininkų produkciją. Buvo galimybių gauti ES paramą. Už ją pirkti autobusėlį, statyti pastatą. Tada šio sklypo paskirtis buvo ir pakeista. Tuomet smulkiesiems verslininkams, prekiaujantiems dėvėtais rūbais, buvo pasiūlyta prekiauti pas Giržadą. Jie tos vietos atsisakė. Visą tą laiką mes kalbėjome, kad šį sklypą ruošiamės parduoti. Daugybė kartų buvo apie tai kalbėta, niekam nebuvo paslaptis, ir tarybos nariai žinojo. Ką aš matau čia nepadaryta, tai, kad seniūnas nenuėjo ir nepasikalbėjo su jumis.

Komiteto narys P. Račkauskas stebėjosi, kad žemę pardavė, o asfaltą užmiršo įkainoti:

– Gal šio asfalto nėra registre, o gal jį naujam savininkui dovanoja? Kodėl apie pardavimą nebuvo informuoti smulkieji verslininkai? Gal jie patys šį sklypą būtų nupirkę. Svetimus mes mylime, o savus užmirštame, juos prisimename tik rinkimų dieną.

Teisės ir personalo skyriaus vedėjas A. Kasparavičius susirinkusiems papasakojo, kaip ir kada šis sklypas atsirado, kaip ir kada buvo keičiama jo paskirtis. Pasak jo, 2001 metais šis sklypas buvo išasfaltuotas. Tačiau kaip turgavietės jo buvo neįmanoma įregistruoti. Todėl 2017 metais, atsižvelgus į nusidėvėjimą ir amortizaciją, šitas turtas (asfaltas) buvo nurašytas. Pasak A. Kasparavičiaus, šito turto nėra, jis neįregistruotas.

Kadangi šis sklypas priklausė UAB „Kelmės vietinis ūkis“, tai bendrovės direktorius D. Popovas aiškino:

– Ši aikštelė yra nurašyta į nuostolius, kadangi jos įteisinti ar įregistruoti jokių galimybių nebuvo.

Smulkieji verslininkai stebėjosi, kad į šį sklypą tiek lėšų įdėta, o asfaltas nurašytas.

Mačernius sakė, kad padėtis turėtų paaiškėti su šiuo sklypu, kai prokuratūra nuspręs, ar buvo pažeistas viešasis interesas.

Šutaitė klausė:

– Kodėl mes tapome įkaitais? Iš Giržado aikštelės buvome išvarytos su policija. Dabar išvaromos ir iš šio sklypo. Kodėl mus, savivaldybės administracijos direktore, nuolat žeminate, vadindama mus skudurininkėmis? Koks tikslas buvo parduoti šį sklypą, jei naujasis savininkas tą patį darys? Jūs sąmoningai mumis atsikratėte.

Meras V. Andrulis sakė:

– Padėtis dabar yra tokia kokia yra. Žinau, kad šis pirkimas yra apskųstas prokuratūrai. Jei prokuratūra nepanaikins pirkimo, teks smulkiesiems verslininkas su tuo susitaikyti. Šnekėjau su Giržadu. Sakė, kad pas jį yra pora vietų. Yra aikštelė ir prie turgaus. Tai viskas, ką gali pasiūlyti savivaldybė.

Komiteto posėdžio pabaigoje toną sušvelnino ir savivaldybės administracijos direktorė I. Sirusienė. Ji smulkiesiems verslininkams siūlė ieškoti Kelmės mieste laisvo sklypo ir pažadėjo pagalbą įrengiant jį.

Komiteto nariai prie šio klausimo nutarė grįžti po mėnesio. Gal tuomet jau bus gauta ir prokuratūros išvada.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA