BIČIULIS

<Alvydas GEŠTAUTAS>

Gegužės 21 d. rajono meras Kostas Arvasevičius parašė rajono tarybai prašymą, kad nuo šių metų birželio 1 d. būtų atleistas iš užimamų pareigų dėl pablogėjusios sveikatos. Pagal šį prašymą parengtas rajono tarybos sprendimo projektas.

– Tikrai atsistatydinu ne dėl kokių nesutarimų, ginčų, o dėl sveikatos, nes tolesnis jos stiprinimas gali užtrukti iki pusmečio. Tiesa, gydymas bus su pertraukomis, bet mano nuomone toks darbas – neefektyvus,– praėjusį pirmadienį „Bičiuliui“ sakė rajono vadovas, socialdemokratas Kostas Arvasevičius.

Jau rašėme, kad mero postas pagal valdančiosios koalicijos sutartį, kurioje dominuoja septyni socialdemokratai, o be jų rajono valdyme dalyvauja trys liberalcentristai ir po du mandatus turintys liberalsąjūdininkai ir paksistai, priklauso socdemams. Jie į šias pareigas siūlo rajono socdemų lyderį, Kražių seniūną Vaclovą Andrulį.

Bet V. Andrulis nėra tarybos narys, nors po pernai vykusių savivaldos rinkimų į rajono tarybą pagal pirmumo balsus į ją pateko. Tada V. Andrulis, dar nevadovavęs rajono socdemams, atstovaujamosios valdžios mandato atsisakė, nes seniūno pareigos nesiderino su vietos politiko mandatu.

Vadinasi, V. Andrulio labui kažkuris iš socialdemokratų turės atsisakyti rajono tarybos nario mandato. Kandidatui į merus pirmiausia reikės prisiekti Vyriausiosios rinkimų komisijos nariui ir tik po to dalyvauti slaptuose mero rinkimuose. Tad naujo mero išrinkimo procedūra gali užtrukti geriausiu atveju iki birželio vidurio. Jei rajono taryba patenkins K. Arvasevičiaus prašymą, tai nuo birželio 1–osios iki naujo rajono vadovo išrinkimo savivaldybės tarybai vadovaus rajono liberalcentristų lyderis vicemeras Kęstutis Bilius.

Pastebėsime, kad K. Arvasevičius rajono vadovu buvo nuo 2000 lapkričio mėnesio. Tai ilgiausiai rajono vadovu nuo Lietuvos valstybės atkūrimo laikų dirbęs politikas.

Priminsime, kad 1990–1995 m. rajono tarybos pirmininku dirbo buvęs mūsų laikraščio redaktorius Vytautas Pikturna, o merais buvo: 1995–1997 m. gydytojas pediatras, konservatorius Stasys Lekšas, 1997–2000 m. inžinierius mechanikas, krikščionis demokratas Jurgis Staševičius, o nuo 2000 m. balandžio iki tų pačių metų lapkričio, t.y. iki išrinkimo į Seimą, Zenonas Mačernius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA