BIČIULIS

Ona PETRAVIČIENĖ

– Mokesčius mokėti reikia, bet tik už suteiktas paslaugas. Bet, kai nepasinaudojęs jokia paslauga, tu gauni pranešimą apie beveik 300 eurų mokesčius už nesuteiktas komunalines paslaugas, tai yra absurdiška,– piktinosi Pakražančio seniūnijos Stulgių kaime kartu su žmona Rasa ūkininkaujantis Arūnas Rutkauskas.

Savo gimtinėje veterinarijos gydytojas, mokslų daktaras ir Lietuvos ekologinių mėsinių galvijų augintojų asociacijos direktorius ūkininkauja nuo 2013 metų. Kartu su sutuoktine yra nusipirkęs dalį buvusio Stulgių kolūkio technikos dirbtuvių pastato, kuriame laiko limuzinų veislės galvijus. Galvodamas apie tolesnę ūkio ateitį ir perspektyvą, Arūnas prieš kelerius metus iš rajono savivaldybės nusipirko buvusios vietos mokyklos pastatą, kuriame ketina įrengti mini skerdyklą. Kadangi tam reikia didelių investicijų, kol kas šis pastatas nėra tvarkomas, čia nevyksta jokia veikla. Tačiau visai kitaip į ūkininkų įsigytą nekilnojamą turtą pažiūrėjo Kelmėje sėdintys biurokratai. Paskutiniąją gegužės mėnesio dieną Rutkauskus pasiekė laiškas su pranešimu, kuriame nurodyta, kad už praėjusių metų paskutinius 6 mėnesius ir 2018 metus ūkininkai UAB „Kelmės vietiniam ūkiui“ turi susimokėti beveik 300 eurų mokestį.

– Kad parašyta atbuline data, gal ir nieko bloga, bet pikta, jog pastatas stovi nenaudojamas. Sutikčiau, jei tame pastate vyktų remontas ir mes ten kauptumėme ir Kelmės vietiniam ūkiui priduotume pakuotes ar kitas šiukšles. Jei bendrovė mums būtų davusi maišus šiukšlėms ar konteinerius… Bet dabar tenka mokėti už nieką,– aiškino A. Rutkauskas.

Ūkininkas priminė, kad pagal galvijų laikytojų skaičių mūsų rajonas yra vienas pirmaujančių Lietuvoje. Bet pastarieji pora metų žemdirbiams nėra palankūs: pernai vargino liūtys, o šiemet sausra. Todėl kiekvienas ūkininkas yra priverstas viską skaičiuoti, žiūrėti, kaip išgyventi. Į pokalbį įsiterpusi Arūno žmona Rasa sakė, kad bendrai už keturis asmenis ir ūkį per metus vien už šiukšles jie turi sumokėti vos ne 400 eurų. Nors gyvendami su tėvais, net atskirų konteinerių iš vežėjų neprašė… Stulgiškis sakė, kad ir beveik 700 kv. m pastate, kuriame yra laikomi grynaveisliai limuzinai, jis išsiverstų be Kelmės vietinio ūkio paslaugų: pašarų vyniojimui naudojamą plėvelę ir tinklelį bei talpas nuo mineralinių priedų surenka viena įmonė, o atlikusius akumuliatorius, tepaluotus skudurus ir hidrošlangas atiduoda kitiems. Bet, kaip ir kiti ūkininkai, jokių lengvatų ar paprasčiausio supratimo iš valdžios pusės nesulaukė…

Mokslų daktaras teigė, kad apie komunalinių atliekų mokesčio ūkininkams tvarką kalbėjęs ne tik su mūsų, bet ir kaimyninių rajonų ūkininkais. Pasak Arūno, tik Šilalės rajono taryba yra patvirtinusi panašią komunalinių atliekų mokesčio apskaitos sistemą, kai ūkininkai yra apmokestinami pagal turimo nekilnojamojo turto plotą. Raseinių, Tauragės ir Telšių rajonuose tokia schema netaikoma ir šių savivaldybių komunalinių atliekų surinkėjai, matyt, išsilaiko iš kitų resursų.

– Ta tema teko kalbėtis su Kražių ir kitų rajono seniūnijų ūkininkais, kurie sakė, kad dabar Kelmės rajono taryboje esantys ūkininkai neatstovauja žemdirbių interesų, todėl ir mokesčio už komunalines atliekas taisyklės nebuvo apgalvotos. Nežinia, kada ūkininkas moka ir už ką, o kada – nemoka. Kartu iškilo ir kitas klausimas – ar mūsų Ūkininkų sąjunga irgi yra neveiksni, kad visiškai neatstovauja žemdirbių interesų?– klausė mokslų daktaras.

Rutkauskas prasitarė girdėjęs kalbas apie planuojamą posėdį dėl lengvatų ir išlygų už ūkininkų turimą nekilnojamą turtą. Tačiau stulgiškis tokioms nuogirdoms daug vilčių neteikia. Jei apie tai nėra viešai kalbama ir diskutuojama, vargu, duos naudos konkrečiu atveju.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA