BIČIULIS

<Alvydas GEŠTAUTAS>

Praėjusiame „Bičiulio“ laikraščio numeryje rašėme, kad rajono socialdemokratų patriarchas Z. Mačernius, kuris, talkinant ir šios partijos partneriams, buvo atstatydintas iš savivaldybės administracijos direktoriaus pareigų, nenustebtų, jei būtų pasiūlytas į atsilaisvinusį mero postą. Pasak politiko, pagrindinis tokio poelgio argumentas – pernai per savivaldos rinkimus gautas didžiausias pirmumo balsų skaičius.

Kitą dieną, t.y. penktadienį, sužinojome, jog Z. Mačernius organizuoja socdemų frakcijos posėdį, bet į jį, pasak šaltinių šioje partijoje, neplanuota kviesti valdančiosios daugumos numatyto kandidato į merus, socdemų lyderio Vaclovo Andrulio, savivaldybės administracijos direktorės Irenos Sirusienės. Vis tik pastaruosius du Z. Mačernius vėliau pakvietė į posėdį. Jame Z. Mačernius pareiškė, jog pretenduos į merus. Kai kolegos paklausė, ar jis garantuotas sėkme rinkimuose, šis atsakė, kad turės partnerių palaikymą ir rinkimuose, surinks 13 balsų, t.y. tiek, kiek reikia pergalei. Tačiau V. Andrulis pasakė, kad jis nesitrauks ir laikysis valdančiosios daugumos sutarimo, kuriuo valdantieji nutarė rinkimuose į mero postą balsuoti už V. Andrulį.

Be to, Z. Mačernius priekaištavo ir įtarinėjo, kas „Bičiuliui“ perduoda informaciją. Beje, ką skelbėme ir ko nenorėjo kai kurie valdantieji, viskas iki šiol pasitvirtino. Tad ar pono Zenono sieloje neslypi sovietinė bacila, kai jo vadovavimo rajonui laikais nebuvo aiškinamasi, ar tiesa parašyta, o kas faktus perdavė žurnalistams.

Posėdyje Z. Mačernių palaikė tik Rimantas Motuzas. Paklaustas, ar balsuos už Z. Mačernių, R. Motuzas atsakė:

– Gyvenimas parodys. Pasakysiu tiek, kad Andrulis nevyriškai elgiasi. Jam reikėjo į valdžią eiti po rinkimų, kai buvo siūloma.

Mūsų skaičiavimais ir žiniomis, geriausiu atveju Z. Mačernis gali pelnyti tik 12 balsų. Jau aišku, kad mažiausiai keturi socdemai – rajono tarybos nariai – už Z. Mačernių nebalsuos.

Koalicijos partneriai, su kuriais vakar teko bendrauti, teigė, kad pritaria V. Andrulio kandidatūrai, o apie Z. Mačernių nebuvo jokios kalbos. Tik paksistų lyderis Petras Beresnevičius sakė:

– Ką socdemai pasiūlys, už tą balsuosime. Mero kandidatūra – šios partijos reikalas.

Beje, rajono tarybos narys Arūnas Teišerskis, I. Sirusienė nesulaukė posėdžio pabaigos ir iš jo išėjo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA