BIČIULIS

<Egidijus ŪKSAS
Kelmės rajono savivaldybės tarybos narys>

Pastarajame rajono tarybos posėdyje kai kam galėjo pasirodyti keista, kad tarybos nariai beveik valandą sugaišo, aiškindamiesi, ar verta pradėti tyrimą dėl tarnybinių nusižengimų, kuriuos galimai padarė Kelmės miesto darželių-mokyklų vadovės. Audito tarnybai rūpėjo, ar tikslingai naudojamos biudžeto lėšos ir turtas miesto švietimo įstaigose ir darželiuose-mokyklose, rado kai kurių trūkumų. Savivaldybės audito tarnybos vadovė, pateikusi patikrinimų išvadas Kontrolės komitetui, negalėjo net įsivaizduoti, į kokius teritorinius vandenis įplukdė kontrolierių laivelį.

Nėra tekę girdėti, kad įstaigos vadovas, kurį skiria ir atleidžia rajono taryba, viešai užsipultų savivaldybės kontrolierius – esą, tikrintojai nieko nenutuokia apie maitinimo tvarką, kaip ir kiek „nuverda“ mėsa, maisto normas,  kabinėjasi ir neaišku, ko nori. Kai kurie tarybos nariai, neseniai pajutę kontrolierių galią savo kailiu, taip pat prisiminė savo nuoskaudas. Iš tribūnos dar ir pagrasino – esą, kai kas gali kreiptis į teismus. Tuo klausimu kalbant beveik vien socdemams, kažkurią akimirką supratau dalyvaująs ne rajono tarybos posėdyje, bet jų partiniame susirinkime – savivaldybės kontrolierę, kuri priklauso socialdemokratams, viešai „audė“ jos partiniai bičiuliai. Tarybai teiktas Kontrolės komiteto sprendimas sudaryti darbo grupę, kuri nustatytų, ar buvo padarytas tarnybinis pažeidimas, valdančiąjai daugumai balsavus prieš, nebuvo priimtas.

Ką gi, vienam socialdemokratų lyderiui pasitraukus iš politikos, o kitam – su trenksmu atleistam iš administracijos vadovų, akivaizdu, kad socdemų stovykloje prasidėjo kam kova dėl lyderystės, o kai kam – dėl reabilitacijos. Bet kuo čia dėta kontrolieriaus tarnyba? Jeigu tarnautojai deramai atliko savo pareigą, tai už tai reikia juos gąsdinti teismais partiniu susirinkimu paverstame tarybos posėdyje? Noriu tikėti, kad savivaldybės audito ir kontrolės tarnyba nepasiduos valdančiųjų politiniam spaudimui ir toliau tinkamai atliks savo darbą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA