BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

Seimas priėmė teisės aktus, susijusius su sveikatos įstaigų pertvarka. Pagal ją į savivaldybėms priklausančių ligoninių steigėjų teises pretenduoja ir Sveikatos apsaugos ministerija. Kalbama, kad regionuose bus pertvarkyta 20-30 ligoninių, o šešios – jau artimiausiu metu. Po pertvarkos kol kas tik savivaldybėms pavaldžiose rajonų ligoninėse turėtų nelikti Intensyvios terapijos ir reanimacijos, Chirurgijos-traumatologijos, Nervų ligų, Vaikų ligų ir kitų skyrių. Tokiose ligoninėse turėtų būti geriau teikiama skubi pagalba, vietoj uždarytų skyrių būtų didinamas slaugos lovų skaičius.

Kai kurie mūsų laikraščio skaitytojai sunerimo, kad panašaus profilių skyrių gali nelikti ir Kelmės ligoninėje. O norint patekti ne tik į didžiąsias šalies klinikas, bet ir į arčiausiai esančią trečiojo lygio paslaugas teikiančią Šiaulių respublikinę ligoninę dažnai tenka ilgokai laukti.

Tiesa, prezidentė Dalia Grybauskaitė vetavo sveikatos įstaigų reformą. Bet valdantieji žada atmesti šalies vadovės veto.

Apie Kelmės ligoninės ateitį pasiteiravome sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, kai šis apsilankė gimtajame Užventyje. Beje, šis ministras nėra toks kategoriškas, kaip „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, ir linkęs su prezidentūra diskutuoti dėl regioninių ligoninių reorganizavimo.

– Jokių skaičių ir sąrašų, kiek bus reorganizuota ligoninių ir kokios konkrečiai bus pertvarkytos, nėra. Pirmiausia reikia atlikti kruopščią analizę, įvertinti kiekvienos ligoninės stipriąsias, silpnąsias puses. Todėl nieko konkretaus nei apie Kelmės, nei apie kitų savivaldybių ligoninių likimą šiandien pasakyti negaliu,– kalbėjo A. Veryga.

Ministrui sakėme, kad, atsisakius kai kurių skyrių Kelmės ir kitų Šiaulių apskrities rajonų ligoninėse, eilės į Šiaulių respublikinę ligoninę dar pailgėtų. Ministras patikino, kad, kol Šiaulių respublikinė ligoninė nebus pasiruošusi didesniems pacientų srautams, tol aplinkinėse ligoninėse esminės reorganizacijos nebus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA