BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

Paskelbtas 200 turtingiausių viešų Lietuvos žmonių sąrašas. Tai žmonės, privalantys Valstybinėje mokesčių inspekcijoje deklaruoti turtą ir pajamas. Jų duomenys yra vieši.

Turtingiausi viešieji asmenys yra europarlamentaras Antanas Guoga, Vilniaus miesto tarybos narys Vidmantas Martikonis ir Seimo narys, „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis. Atitinkamai deklaravę 20,5, 19,1 ir 15,3 mln. eurų dydžio turtą. Tiesa, šių politikų pačių turtingiausių lietuvių būryje nėra, nes į šį sąrašą nepateko turtingiausi Lietuvos žmonės VP grupės akcininkas Nerijus Numavičius ir Medicinos banko savininkas Saulius Karosas, todėl, kad jie nesusiję su viešąja veikla.

Tačiau, „Top“ žurnalo redaktoriaus Ovidijaus Lukošiaus teigimu, ne visi vieši asmenys teisingai deklaravo savo turtą. O Lukošiaus nuomone, A. Guoga turi dvigubai daugiau turto nei deklaravo. Jo mažiau deklaravo nei turi ir R. Karbauskis. Apskritai, su turto deklaravimu yra įvairių niuansų. Pavyzdžiui, iš mūsų rajono viešųjų asmenų aukščiausiai 22-oje vietoje yra savivaldybės tarybos narys, Kelmės apylinkių seniūnijos ūkininkas Edmundas Baracevičius, deklaravęs 2,2 mln. Eur. Šis ūkininkas neturi jokių kreditinių įsipareigojimų. E. Baracevičius jau anksčiau yra „Bičiuliui“ komentavęs, kaip susidarė tokia turto suma. Kuomet jis pradėjo ūkininkauti, pirmiausia pirko žemę, kuri tais laikais kainavo apie 1000 litų. Dabar jos hektaras kainuoja 4-5 tūkst. Eur. O pajamų ir turto deklaracijoje privalu nurodyti ne tą kainą, už kurią pirko, o dabartinę žemės vertę. Beje, E. Baracevičius tarp dabartinių Lietuvos savivaldybių tarybos narių pagal deklaruotą turtą yra 12-oje vietoje.

43-ioje šio sąrašo vietoje yra rajono tarybos Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas, verslininkas Petras Račkauskas, deklaravęs turto už 1,6 mln. eurų. 79-oje vietoje įrašyta mūsų rajono savivaldybės tarybos narė, pedagogė ir ūkininkė Reda Mažonavičienė. Jos deklaruotas turtas įvertintas 1,124 mln. eurų. 107-oje vietoje yra visuomeniniais pagrindais vicemeru dirbantis ūkininkas ir verslininkas Albertas Brazas, deklaravęs turto už 881,9 tūkst. eurų. Įdomu, kad pagal viešai deklaruotą turtą minėti keturi mūsų politikai yra turtingesni už šalies prezidentę Dalią Grybauskaitę, deklaravusią turto už 851 tūkst. eurų.

Pastebėsime, kad ir mums kyla klausimų, ar visi rajono politikai, kiti vieši asmenys deklaravo tiek pajamų ir turto, kiek iš tikrųjų jų turi. Mūsų žiniomis, yra rajone viešų asmenų, turinčių nekilnojamojo turto Tenerifėje, Palangoje, Lietuvos didmiesčiuose, bet jo viešai nedeklaravusių. Kitų viešų asmenų visas deklaruotas turtas yra mažesnis nei nekilnojamojo turto rinkos vertė Tenerifėje ar Palangoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA