BIČIULIS

Ona PETRAVIČIENĖ

Svetingumu ir išradingumu pasižymintys Pakražančio seniūnijos gyventojai bei čia dirbantys kultūros centro specialistai kiekvienos šventės metu stengiasi ne tik kuo gražiau priimti svečius, bet ir parodyti jiems savojo krašto gyvenimą bei gebėjimus. Tuo galėjo įsitikinti ir paskutinįjį spalio penktadienį čia vykusios Kelmės rajono žemdirbių šventės dalyviai.

Tokio gausaus žmonių priėmimui reikalingos nemažos patalpos, tad šis renginys vyko ne Pakražančio kultūros centre, o vietos gimnazijos mokyklos sporto salėje. Rudens darbus užbaigusius rajono ūkininkus ir jų šventės dalyvius prie salės durų su trankia muzika pasitiko šaunūs Pakražančio gimnazijos pučiamųjų orkestro jaunieji muzikantai, vadovaujami mokytojo Vladislovo Miklovo. Ir kai rudeniškais motyvais išpuoštoje patalpoje visi svečiai užėmė jiems skirtas vietas, šio orkestro dalyviai susirinkusiems pagrojo dar keletą kūrinių. Po koncerto buvo parodyta filmuota medžiaga, kurioje buvo pasakojama kaip gyvena 4 viensėdžius, 74 kaimus ir vieną miestelį jungianti Pakražančio seniūnija, turinti 1848 gyventojus. Filmas pasakoja ne tik apie istorines ir dvasines šio krašto vertybes, bet ir apie darbščius ir pagarbos vertus vietos žemdirbius. Pasibaigus peržiūrai, į svečius žemaitiškai kreipėsi Pakražančio kultūros centro kultūrinių renginių organizatorė Rūta Palubeckienė, pranešdama, kad vyksta tiesioginė televizijos laidos „Kaimietės akademija“ transliacija… Rūta susirinkusiems pristatė į žemdirbių šventę atvykusius svečius – LR Seimo narį Juozą Rimkų, žemės ūkio ministro patarėją Alvydą Aleksandravičių, Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininką Joną Talmantą, rajono savivaldybės merą Vaclovą Andrulį, administracijos direktorę Ireną Sirusienę bei būrį šventės rėmėjų. Žemės ūkio ministro patarėjas A. Aleksandravičius rajono ūkininkams perdavė žemės ūkio ministro G. Surplio sveikinimus ir kartu pasidžiaugė, kad šie metai Lietuvos ūkininkams buvo įspūdingi eksporto požiūriu, nes šalies žemės ūkio produktai jau pasiekė 180 pasaulio šalių.

– Ministerijos siekis yra padėti visiems – dideliam ir mažam ūkininkui. Ir vietos Lietuvoje yra visiems, nepriklausomai nei nuo ūkio dydžio, nei specializacijos,– kalbėjo svečias iš Vilniaus.

Rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis prisiminė vieną pirmųjų prieš keletą metų Pakražantyje vykusių žemdirbių švenčių, tuomet kai jis pats dar buvo Kražių seniūnijos seniūnu. O pasidžiaugęs ūkininkų darbštumu, jiems pateikė ir vieną svarbią informaciją.

– Mes neprognozavome, kad po žemės vertės pakeitimo taip gali padidėti žemės mokestis. Todėl paskutiniame rajono tarybos posėdyje priėmėme sprendimą 30 proc. sumažinti šį mokestį,– sakė meras.

Ne tik sveikinimo žodžiai buvo skirti rajono žemdirbiams. LR Seimo narys J. Rimkus pranešė, kad „Atkurtos valstybės šimtmečio“ ženklas skirtas vienam pirmųjų Pakražančio ir rajono ūkininkų – Juozapui Valantiejui bei žinomai projektų rašytojai Virginijai Žurbenkienei iš Tytuvėnų. Tik dėl garbaus amžiaus ir silpnos sveikatos Juozapas šventėje jau nebedalyvavo…

Buvo prisiminti ir konkurso „Metų ūkis“ dalyviai. Apie nugalėtojus buvo rodoma filmuota medžiaga, juos Rūta kalbino ir pačioje salėje. Pagerbti buvo ir tie, kurie šiemet dalyvavo konkurse, bet nepateko tarp nugalėtojų. O konkurso „Metų ūkis 2018“ pirmosios-trečiosios vietų laimėtojus Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas J. Talmantas lapkričio 16 d. pakvietė atvykti į Kauną. Dovanas, prizus darbštiems rajono ūkininkams dovanojo svečiai, savivaldybės atstovai, daugybė šventės rėmėjų. Žemdirbiams buvo skirtos ir skambios Pakražančio kultūros centro dainininkų ir muzikantų atliekamos melodijos.

Oficialiai šventės daliai artėjant į pabaigą, Pakražančio seniūnijos seniūnas Alfonsas Sakalauskas į sceną pakvietė Užvenčio ir Tytuvėnų apylinkių seniūnijų seniūnus. Kur kitais metais vyks kasmetinė žemdirbių šventė, vėl turėjo lemti burtai – dvi dailios druskinės. Tytuvėnų apylinkių seniūnas V. Ivanauskas druskinę rado tuščią, o L. Mačerniaus druskinė buvo su druska. Tai reiškia, kad kitais metais rajono ūkininkus priims Užvenčio seniūnija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA