BIČIULIS

Šildymas brangsta

2018-12-18

Alvydas GEŠTAUTAS

                      Rajono taryba patvirtino UAB „Kelmės šilumos tinklai“ naujas tiekiamos šilumos dedamąsias kainos dalis. Priminsime, kad ši bendrovė tiekia šilumą tik Tytuvėnų miesto gyventojams, kurie naudojasi centralizuoto šildymo paslauga. Lapkričio mėnesį bendra dedamoji kaina, kurią sudaro pastovioji ir kintamoji dalys, buvo 6,32 eurocento už šilumos kilovatvalandę. Nuo šio mėnesio ji padidės 0,16 eurocento, ir viena šilumos kilovatvalandė kainuos 6,48 eurocento.

                      Beje, kintamoji dalis gali keistis kiekvieną mėnesį, nes ji labiausiai priklauso nuo kuro kainos. Pasak sprendimo projektą ruošusios savivaldybės administracijos vyr. specialistės Rasitos Bujokienės, kintamoji kainos dalis šį šildymo sezoną Tytuvėnuose greičiausiai nesikeis, nes Kelmės šilumos tinklai jau dabar yra pasiruošę pakankamą kuro kiekį.

                      Kokia situacija su šildymo kaina yra Kelmėje, kur centralizuoto šilumos tiekimo paslaugą teikia UAB „Litesko“ filialas „Kelmės šiluma“? Nuo 2015 m. šios bendrovės tiekiamos šilumos pastovioji kainos dalis buvo 2,08 ct už šilumos kilovatvalandę. Kintamoji kainos dalis keitėsi priklausomai nuo kuro kainos. Dar 2017 m. balandžio mėnesį rajono taryba UAB „Litesko“ patvirtino pastoviąją tiekiamos šilumos kainą, kuri sudarė 2,89 eurocento už kilovatvalandę, ir šį sprendimą išsiuntė Kainų ir energetikos kontrolės komisijai (KEKK). Pastaroji ilgai nederino kainos ir tik šių metų rudenį nepatvirtino mūsų politikų nustatytos pastoviosios kainos dalies. KEKK rajono tarybos patvirtintą 2,89 eurocento kainą už kilovatvalandę sumažino iki 2,75 eurocento. Ši kaina jau galioja nuo lapkričio mėnesio. Pastebėsime, kad pastoviąją kainos dalį sudaro darbo užmokestis, atskaitymai Sodrai, mokesčiai už paslaugas, išlaidos energijai ir t.t. Kintamoji kainos dalis keisis priklausomai nuo ją lemiančios kuro kainos. Pastaroji nuolat didėja. „Kelmės šilumos“ direktorės Lilitos Žukauskienės teigimu, pernai spalio mėnesį biokuro kaina buvo 158 Eur/nte, o šiemet tą patį mėnesį jau 212 Eur/nte. Tačiau spalio mėnuo pagal kainą dar nėra piko metas, jis bus žiemos mėnesiais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA