BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

                      Redakcija sulaukė nusiskundimų iš žmonių, kuriems Sodros paskirtos pensijos atnešamos į namus. Skambinusieji skundėsi, kad jie dar negavo pensijų, nors iki šių metų jas tomis mėnesio dienomis jau būdavo gavę.

                      Sodros vyriausioji specialistė, dirbanti Kelmėje, Genovaitė Šležienė priminė, kad dalyje savivaldybių Sodros pensijų nešiojimo konkursą laimėjo UAB „Godlija“, kurios centras šiuo metu yra Radviliškyje. Sodra šiai bendrovei pinigus yra pervedusi. Pasak G. Šležienės, pastebimas žmonių antplūdis ir Kelmėje esančiame Sodros padalinyje. Žmonėms kyla problemų ir su šalpos pensijomis, kurias mokės nuo šių metų, tiksliau nuo vasario mėnesio, nebe rajono savivaldybė, o Sodra.

                      – Prašome šį mėnesį senjorų, kuriems atnešamos pensijos į namus grynais pinigais, kantrybės ir supratimo. Kol pensijas nešiodavo Lietuvos paštas, laiškininkai gerai pažinojo savo klientus. Jų buvo daugiau nei mūsų agentų. Dabar Kelmės rajone pensijas nešios tik penki „Godlijos“ agentai. Visi jie gyvena Kelmėje,– mums sakė UAB „Godlija“ vadybininkė Kelmėje Lina Klapatauskaitė-Rimkė. – Agentai yra sudarę maršrutus. Pavyzdžiui, Kelmėje jie pensijas nešioti pradėjo sausio 10 d., o baigs šio mėnesio 21-ąją. Pagal planą paskutinės pensijos turi būti atneštos sausio 23-iąją daliai Užvenčio seniūnijos gyventojų. Sausio mėnesio grafiką galima pavadinti bandomuoju, nes vasarį gali būti kai kurių patikslinimų. Susiduriame ir su problemomis – nerandame namuose senjorų, kai kurie jų negyvena pagal Sodros pateiktus adresus ir t.t. Bet tai išsprendžiami dalykai. Agentai su savo klientais susidraugaus, susigyvens.

                      Sulaukėme ir kelių skambučių, kad gyventojai iki sausio vidurio dar nebuvo gavę priežiūros, slaugos ir kitų išmokų, kurias moka rajono savivaldybė. Socialinės paramos skyriaus vyr. specialistė Ligita Balvočienė mus informavo, kad tam skirti pinigai Lietuvos paštui paprastai pervedami kiekvieno mėnesio 7 arba 8 dieną. Tačiau kiekvienų metų sausis yra ypatingas, ir šios išmokos šiek tiek neįgaliuosius ir sunkiai sergančius pasiekia truputį vėliau. Šį mėnesį savivaldybė tam skirtus pinigus Lietuvos paštui pervedė 11 d. Tad išmokėjimas kai kam gali vėluoti. Tai priklauso jau nuo Lietuvos pašto.

                      L. Balvočienė mus informavo, kad sausio 28d. baigiasi mūsų rajono savivaldybės ir Lietuvos pašto sutartis. Dabar yra paskelbtas naujas konkursas. Kol kas (sausio 15 d. duomenimis) dar buvo neaiškus pretendentų skaičius. Kai bus atplėšti vokai, tuomet ir paaiškės, ar Lietuvos paštas, ar kokia kita bendrovė gyventojams nešios priežiūros, slaugos ir kitas išmokas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA