BIČIULIS

Loreta DIRBANAUSKAITĖ

Gegužės 14 d. Kelmės rajono meras V. Andrulis, vicemeras E. Ūksas, administracijos direktorius S. Jokubauskas, tarybos nariai S. Lekšas, K. Bilius, V. Barkauskas, J. Skeberdienė, A. Kvintufelienė, P. Račkauskas, R. Baranauskas susitiko su Kelmės miesto gyventojais.

Susitikimo pradžioje Kelmės miesto seniūnas R. Atkočaitis susirinkusiems pristatė 2018 metų seniūnijos ataskaitą.

2019 metų sausio 1 d. Kelmės mieste savo gyvenamąją vietą deklaravo 8240 gyventojų, 135 mažiau nei 2018 metais. Seniūnijoje gimė 56 kūdikiai, 107 gyventojai mirė. 529 gyventojai užpildė atvykimo deklaracijas, o 164 – išvykimo. Socialinės pašalpos skirtos 270 šeimų, joms išmokėta 299083 Eur. 177 asmenys už pašalpas talkininkavo seniūnijoje: tvarkė aplinką, rinko šiukšles ir t.t.

Seniūnas R. Atkočaitis džiaugėsi kasmet gražėjančia Kelme. Pernai pasodinta 7000 gėlių daigų. Iš Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų už 3000 Eur įrengti 6 treniruokliai Draugystės parke.

Šiemet planuojama gegužės pabaigoje išasfaltuoti soduose esančią Plačiąją gatvę, Ievų, Sporto ir Gėlių gatvėse rekonstruoti kelio dangą, sutvarkyti laiptus ir tiltą per Kražantės upę. Jau pasirašyta sutartis dėl Dvaro gatvės šaligatvio įrengimo. Planuojama paruošti Pavilbėnio ir Liepų gatvių techninius projektus, įrengti automobilių stovėjimo aikštelę prie „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio, remontuoti takus Draugystės parke, tiesti šaligatvius J. Janonio ir Kooperacijos gatvėse.

Gyventojai domėjosi Dvaro kvartalo vandentvarkos projektu. Jiems atsakė UAB „Kelmės vanduo“ direktorius M. Užmiškis, kad darbai vyksta, kai tik bus sulaukta finansavimo, bus organizuojami viešieji pirkimai. Pirmojo etapo darbai turėtų prasidėti 2020 metų pavasarį.

Kelmiškiai didžiausia problema įvardijo varnų įsikūrimą kapinėse. Deja, šiuo klausimu nieko paguodžiančio nepasakė seniūnas R. Atkočaitis. Pasak jo, anksti pavasarį buvo genėjami medžiai prie Kelmės krašto muziejaus, tai varnos savo lizdus susisuko Kelmės kapinėse ir A. Mackevičiaus kvartale. Nuo kovo iki liepos mėnesio, kol paukščiai peri, lizdų liesti negalima. Seniūnas sakė nežinantis kaip kovoti su varnomis, nes jei išnaikini 7 lizdus, tai kitą dieną jos susisuka trigubai daugiau. M. Čekavičius siūlė įsigyti sakalą ir taip baidyti varnas. Meras V. Andrulis atsakė, kad sakalą nupirktų ir savivaldybė, tačiau, kas tą sakalą prižiūrės, jį dresiruos.

Kelmiškis J. Klimašauskas jau ne pirmą susitikimą prašo valdžios atstovų atkreipti dėmesį į Kelmės kirchės išorę. Meras sutiko, kad šis pastatas nereprezentuoja miesto, tačiau juo turėtų rūpintis pati religinė bendruomenė. Tiesa, jei ji kreiptųsi į savivaldybę, yra galimybių dalį lėšų skirti ir iš biudžeto.

Gyventojams prisistatę tarybos nariai pasakojo apie Tarybos, komitetų veiklą. Susitikime su gyventojais dalyvavo Telšių AVPK Kelmės PK viršininkas D. Prakuraitis, vyriausiasis tyrėjas I. Kasparas, savivaldybei pavaldžių įmonių direktoriai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA