BIČIULIS

<Zigmantas KALVAITIS (Junkilai)>

Valstybės (Mindaugo karūnavimo) dieną gražiame gamtos prieglobstyje, Gedruikių kaimo miške, įvyko Užvenčio medžiotojų būrelio šventė. Jau prieš dvejus metus šio miško aikštelėje, buvusioje akmenų skaldykloje, Užvenčio ir Junkilų būrelio medžiotojai įsirengė savo būstinę,– nusipirko iš pienininkų namelį, pasistatė pavėsinę, išsikasė šulinį, įsivedė elektrą, pastatė lauko tualetą, žvėrių skerdyklą ir kt. Sezono metu čia medžiotojai renkasi į medžiokles, čia jas ir užbaigia.

Šventė, gaudžiant medžioklės ragui, prasidėjo medžiotojų rikiuote, buvo padėkota buvusiam ilgamečiam būrelio pirmininkui Vytautui Terepui ir pasveikintas naujai išrinktas būrelio pirmininkas Eugenijus Songaila. Būrelio medžiotojus sveikino kaimyninio „Ventos“ būrelio medžiotojų delegacija, vadovaujama Kolainių pagrindinės mokyklos direktoriaus Gintaro Baškio, kuris būreliui įteikė gražius suvenyrus.

Po trumpos būrelio pirmininko E. Songailos sveikinimo kalbos prasidėjo medžiotojų sportinės varžybos, kurias organizavo žinomas sporto entuziastas Arvydas Skirmantas. Varžybose dalyvavo septynios komandos: Songailų šeimos, Užvenčio miesto, Junkilų, Rūdiškių, Pabutkalnio, Lykšilio kaimų bei jauna ir stipri svečių iš „Ventos“ būrelio komanda.

Atkaklios kovos vyko visose sporto rungtyse. Pirmoji rungtis – šaudymas į skraidančias lėkštutes. Čia sėkmė lydėjo Songailų šeimos komandą, kurią sudarė tėvas ir du jo sūnūs, antri buvo Junkilų medžiotojai, treti – svečiai iš „Ventos“.

Po to vyko taip vadinamos komercinės šaudymo varžybos, t.y., kai norintys jose dalyvauti privalo sumokėti tam tikrą sumą pinigų į varžybų banką.

Norinčių jose dalyvauti prisiregistravo per 20. Pagrindinė kova užvirė tarp Kelmės rajono medžioklės plotų žinovo Gintauto Barčiausko ir junkiliškio Arvydo Skirmanto. Įtemptas rungtynes laimėjo svečias iš Kelmės, kuris pusę savo laimėto piniginio prizo paskyrė būreliui šventės organizavimo išlaidoms dalinai padengti, o antrąją pusę prizo pažadėjo skirti būrelio medžiotojams, kurie užtrauks gražiausią dainą. Ją vėliau ir užtraukė medžiotojų grupė, vedama stipraus tenoro Alfonso Ziko. Ši daina dar vadinama neoficialiu būrelio himnu.

Arvydas Skirmantas savo piniginį prizą įnešė į būrelio kasą.

Toliau vyko medžioklinio šautuvo surinkimo varžybos. Iš kiekvienos komandos dalyvavo po vieną medžiotoją. Prieš surenkant išardytą šautuvą varžybų dalyviui reikėjo penkis kartus apsisukti apie įkaltą stulpelį ir nubėgti tam tikrą atstumą iki stalo, ant kurio padėtas išardytas šautuvas, jį surinkti ir su juo atbėgti iki jau minėto stulpelio. Šioje rungtyje greičiausias buvo Pabutkalnio komandos atstovas – naujai išrinktas būrelio sekretorius iždininkas Andrius Gedvilas, antras buvo Dovydas Songaila, trečias – Algirdas Skirmantas.

Kita rungtis – guminio bato (pagrindinio medžiotojo apavo) metimas į tolį. Toliausiai batą nusviedė Ričardas Kučinskas iš Lykšilio komandos, antras buvo Algirdas Skirmantas iš Junkilų, trečias – Viktoras Paulauskas iš Rūdiškių komandos. Šioje rungtyje dalyvavo ir moterys, nors jų metamas batas buvo gerokai mažesnis. Toliausiai batą nusviedė Diana Kriščiūnienė, antra buvo jos mama Virginija Grebliauskienė, trečia – Marytė Mockienė.

Paskutinė rungtis – naujai įrengtoje aikštelėje paplūdimio tinklinio varžybos, kurioms profesionaliai teisėjavo Gintaras Baškys. Čia nenugalimi buvo jaunieji tinklininkai iš „Ventos“ būrelio, antri liko junkiliškiai, treti – Songailų šeima.

Kiekvienos rungties laimėtojai buvo apdovanojami diplomais ir atitinkamos spalvos medaliais.

Nepamiršti liko ir atsistatydinę dėl garbaus amžiaus buvęs ilgametis būrelio vadovas Vytautas Terepas bei sekretorius-iždininkas Zigmas Kalvaitis. Jiems įteikti padėkos raštai. Padėka įteikta būrelio garbės pirmininkui Stasiui Mikniui, kuris būreliui vadovavo daugiau kaip 30 metų. Medžiotojus sveikino neretas būrelio svečias tiek medžioklėse, tiek šventėse rajono policijos komisariato vadovas Dainius Popovas, kuris medžiotojams įteikė po kalendorių su žvėrių ir paukščių medžioklės terminais.

Po to medžiotojai buvo pakviesti pasivaišinti medžiotojų sriuba „šiurpa“ bei šašlykais. Sriubą išvirė „etatinis“ jos virėjas Stasys Butminas, o šašlykų prikepė Petras Mockus su žmona Maryte. Jie visi buvo apdovanoti padėkomis bei kulinarų kepuraitėmis. Prie vaišių stalo veterinarijos gydytojas Arvydas Skirmantas Mindaugo karūnavimo dienos proga apžvelgė nemažą atkarpą Lietuvos istorijos. Netrūko geriausių linkėjimų ir pasiūlymų naujai išrinktai būrelio valdybai ir jos pirmininkui. Vieningai sutarta tokias šventes rengti kasmet.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA