BIČIULIS

<Egidijus ŪKSAS
Rajono tarybos narys>

Taryba priėmė sprendimą dėl rajono ugdymo įstaigų tinklo pertvarkos plano. Galima teigti, kad valdantieji per kadencijos metus pabandė įvykdyti pertvarkymus savivaldybės administracijoje ir rajono švietimo sistemoje. Akivaizdu, kad pirmuoju atveju buvo susimauta ir iš „grandiozinio“ sumanymo liko tik trupiniai – panaikintas Viešųjų pirkimų skyrius, sukurptas skyrius administracijos direktoriaus partiniam bendražygiui bei popieriuje sujungti Švietimo ir Kultūros skyriai. Kas vadovaus šiam administraciniam junginiui – parodys konkursas, kuris noriu tikėti, bus objektyvus ir nesuvaidintas.

Jeigu tikėtume internetinėje žiniasklaidoje vykusiomis apklausomis, skaitytojų dauguma mano, kad ugdymo tinklo pertvarka „yra politiniai žaidimai“. Ir jie bus teisūs – tarybos posėdyje priimtas sprendimas buvo padiktuotas politinės konjunktūros, beveik neatsižvelgta į susidariusią situaciją. Tarybos posėdyje dalyvavęs Vyriausybės atstovas J. Novogreckis kalbėjo, kad reikia pagalvoti apie tai, kad Kelmės rajono švietimo įstaigų neištiktų Šiaulių miesto mokyklų likimas. Galima diskutuoti, galima sutikti su kai kuriomis išlygomis, svarstant kaimiškose vietovėse esančių mokyklų ateitį, bet kada nuo 2001 metų nepriimami jokie realūs sprendimai Kelmės miesto mokyklų tinkle ir jie toliau nukeliami į 2015 metus,– niekaip kitaip, kaip politiniais žaidimais tokios pertvarkos nepavadinsi.

Praėjusių metų pavasarį ir rudenį su Švietimo, kultūros ir viešosios tvarkos komiteto nariais lankantis rajono ugdymo įstaigos teko įsitikinti, kokie dideli skirtumai ir kontrastai yra viena nuo kitos netoli nutolusiose švietimo įstaigose. Ką mes gauname, tarybai priėmus tokį „pertvarkos“ planu pavadintą sprendimą? Iš esmės padėtis lieka ta pati, toliau girdėsime, kad nėra už ką įsigyti naujų vadovėlių, kompiuterių, šiuolaikinių mokymo priemonių, nėra už ką mokytojams nuvykti į kvalifikacijos kėlimo kursus, graudensime, kad moksleivių pasiekimai daug kur prastesni už respublikos vidurkius ir pan. Direkciniuose pasitarimuose bus svarstomi mokyklų vadovai už prastus „gamybinius rodiklius“. Rajono vadovai, kandidatai į Seimą ar rajono tarybą ir toliau važinės po mokyklas, keiks krizes ir valstybės politiką, siūlysis spręsti problemas, gelbėti padėtį, didinti finansavimą ir t.t.

Štai vienoje netoli Kelmės esančioje mokykloje mums rodo europietiškai įrengtą mokyklos tualetą, o antrame mokyklos aukšte pritrenkia kampe stovintis pokario laikus menantis praustuvas „mojdodyr“ su po kriaukle pakištu kibiru. Negaliu patikėti, atminčiai nufotografuoju. Kai kas taip ir nesikeičia, o jau įsibėgėjo XXI–o amžiaus antrasis dešimtmetis…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA