BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

                      Dar šio dešimtmečio pirmoje pusėje UAB „Rivona“, priklausanti prekybos tinklui „Norfos mažmena“, kreipėsi į Kelmės rajono savivaldybę su prašymu įsigyti komercinei veiklai žemės sklypą. Savivaldybės administracija pateikė keletą pasiūlymų, t. y. suteikė galimybę UAB „Rivona“ susipažinti, kur Kelmėje yra komercinei veiklai skirti laisvi žemės sklypai.

                      Ši bendrovė pasirinko sklypą, esantį J. Janonio g. 23, priešais paskutinį Kelmėje dar 1995 m. pastatytą daugiabutį namą, kuriame butus pirmiausia galėjo įsigyti iš tremties vietų grįžtantys mūsų tautiečiai. Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Kelmės skyrius gavo mūsų savivaldybės prašymą aukcione parduoti minėtą sklypą. NŽT Kelmės skyrius apie tai informavo Žemės fondą (ŽF), kuris ir organizuoja aukcionus. Jis įvyko ir 2015 m. lapkričio 6 d. buvo pasirašyta tarp NŽT Kelmės skyriaus ir UAB „Rivona“ žemės sklypo pirkimo-pardavimo sutartis. Šį 67 arų sklypą UAB „Rivona“ nupirko už 289897 Eur. Sutartyje buvo atsižvelgta ir į Kelmės rajono savivaldybės pageidavimus, kad naujieji sklypo savininkai į Kelmės miesto infrastruktūros gerinimą investuos 25 tūkst. Eur, per dvejus metus pastatys komercinės paskirties pastatą ir jame įkurs 20 darbo vietų. Be to, investuotojai sumokėjo 10 proc. nuo sandorio vertės depozitą, kuris jiems turėjo būti grąžintas tada, kuomet šie įvykdys sutartyje numatytus įsipareigojimus.

                      Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus Stasio Jokubausko, UAB „Rivona“ minėtus 25 tūkst. skyrė, už juos Kelmės miesto seniūnija įrengė Kražantės upėje fontaną. Nuo sutarties pasirašymo prabėgo daugiau kaip ketveri metai, tačiau dar vieno įsipareigojimo – pastatyti pastatą ir įsteigti 20 darbo vietų – minėta bendrovė neįvykdė. Kodėl? „Norfos mažmena“ spaudos atstovas Darius Ryliškis mus informavo, kad statybos darbai atidėti dėl pasikeitusios situacijos rinkoje, bet neatsisakoma ateityje nupirktame sklype pastatyti prekybai skirtą statinį.

                      – Viskas vyksta teisiškai. Viena savivaldybės funkcijų yra rūpintis investuotojų pritraukimu. Todėl mūsų savivaldybės administracija geranoriškai pažiūrėjo į UAB „Rivona“ prašymą ir savo ruožtu pateikė atitinkamus dokumentus NŽT Kelmės skyriui,– sakė Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Laima Tyliutė. – Dabar šio sklypo šeimininkė yra UAB „Rivona“ ir mes jos priversti kažką daryti negalime. Statinio nestatyti ir darbo vietų nesteigti ši bendrovė gali, kadangi yra sumokėjusi depozitą ir jis investuotojams nebus grąžintas tol, kol jie neįvykdys mūsų savivaldybės pateiktos sąlygos dėl pastato statybos ir darbo vietų steigimo.

Jokubauskas dar pastebėjo, kad dabar sklypo savininkai reguliariai nupjauna žolę, jis yra neapleistas ir pagal galiojančius teisės aktus čia gali būti plynas laukelis net ir šimtą metų.

                      Kalbinti politikai, valdininkai, verslininkai pateikė įvairių versijų, kodėl UAB „Rivona“ neinvestuoja į nupirktą sklypą. Daugelis teigė, kad galbūt šis sklypas nupirktas tam, kad kitas prekybos tinklas nenupirktų sklypo ir nesudarytų konkurencijos. Gali būti ir taip, kad „Norfos“ prekybos centrui, esančiam Kelmėje ir įsikūrusiam ne savose, bet nuomojamose patalpose, jų savininkai pakeitė nuomos sąlygas, kurios „Norfos mažmeną“ tenkina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA