BIČIULIS

Loreta DIRBANAUSKAITĖ

                      Švietimo, kultūros ir viešosios tvarkos komiteto posėdyje buvo svarstomas klausimas dėl Reginos Biržinytės premijos teikimo.

                      Klausimą pristačiusi Komiteto pirmininko pavaduotoja Emilija Kvietkuvienė sakė, kad Reginos Biržinytės premija teikiama nuo 1997 metų. Jau yra įteiktos 23 premijos. Penki premijos autoriai yra mirę. Trys autoriai premiją yra gavę po du kartus. Pasak pranešėjos, visuomenė sensta, knygų rašo ir leidžia kasmet vis mažiau. Kelmės krašto jaunimas knygų neleidžia. Reginos Biržinytės premijos konkursas organizuojamas kasmet ir paprastai laureatas renkamas iš vieno kandidato.

                      2019 metais komisija literatūrinėms premijoms skirti, leidžiamiems literatūros kūriniams vertinti ir jų leidimo eilės tvarkai nustatyti gavo „Vieversio“ literatų klubo prezidento prašymą neskirti premijos dėl kandidatės kūrybos (išleistos ir pateiktos knygos) menko meninio lygio. Tačiau premija buvo paskirta.

                      Atsižvelgdama į aukščiau pateiktus faktus, pranešėja pasiūlė konkursą Reginos Biržinytės premijai gauti organizuoti kas antrus metus. Jis vyktų neporiniais metais, o kandidatuoti į premiją galėtų autoriai, išleidę knygą per dvejus metus. Poriniais metais būtų teikiama Žemaitės premija, kuriai autorius ir knygas siūlo ir Lietuvos rašytojų sąjunga.

                      Rengiant Reginos Biržinytės premijos konkursą kas antrus metus galima tikėtis ne vieno kandidato, o kelių, iš kurių būtų renkama aukštesnio meninio lygio kūryba. Taip būtų keliamas konkurso prestižas.

                      Dėl šių priežasčių reikia peržiūrėti konkurso nuostatus bei numatyti kiek kartų tam pačiam autoriui gali būti skiriama premija. Siūloma R. Biržinytės premiją skirti tam pačiam autoriui ne daugiau kaip du kartus.

                      Komiteto nariai nusprendė pavesti Švietimo, kultūros ir sporto skyriui peržiūrėti Reginos Biržinytės premijos skyrimo konkurso nuostatus bei šių nuostatų pakeitimus pristatyti vasario mėnesio rajono savivaldybės tarybos posėdyje. Taryba turės apsispręsti, pritarti ar ne šių nuostatų pakeitimui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA