BIČIULIS

Ona PETRAVIČIENĖ

                      Kovo dvyliktosios popietę vykusiame Kelmės rajono seniūnų pasitarime buvo kalbama apie valstybės numatytą paramą gyventojams norintiems pasikeisti senus namų stogus, įsivesti vandenį ar nuotekas, medžių kirtimą, aplinkosaugos reikalavimus ūkininkams, pradėjus dirvų tręšimą mėšlu ir srutomis, kelių grederiavimą ir paramą socialiai remtinoms šeimoms, tačiau prieš kelias minutes paskelbtas sveikatos apsaugos ministro A. Verygos pranešimas, kuriuo dėl daugelyje šalių išsiplėtusio koronaviruso Lietuvoje nuo kovo 16 d. iki kovo 27 d. privalomai stabdomas ugdymo, mokymo ir studijų procesas, nutraukiami laisvalaikio renginiai ir kt. netrukus virto svarbiausia pokalbio tema.

Nelinksmai pasibaigusios atostogos

                      Rajono mero pavaduotojui Egidijui Ūksui perskaičius ministro A. Verygos pasirašytą įsakymą, Savivaldybės administracijos direktorius S. Jokubauskas pastebėjo, kad jokios prevencinės priemonės dėl konoraviruso nesuveiks, jeigu patys nebūsime sąmoningi, nesaugosime savęs ir kitų. Direktorius sakė, kad nuvažiuoti į Vokietiją užtenka paros ir niekas nesukontroliuos, jei grįžęs iš kaimyninės šalies toks asmuo panorės su kažkuo susitikti, ar sudalyvauti kokiame nors renginyje.

  1. Jokubausko mintį pratęsiąs rajono savivaldybės meras V. Andrulis sviedė akmenuką ir į seniūnų daržą:

                      – Kalbant apie tos ligos plitimą, ir jūs, seniūnai, elgiatės needvakačiai. Išvažiavo Tytuvėnų apylinkių seniūnas, o dabar prašo dvi savaites neiti į darbą. Negalima taip elgtis. Juk neformaliai buvo pasakyta niekur nevažiuoti. Nejaugi mes esame maži vaikai, kad taip elgiamės? Leiskim nemokamų atostogų, ir tegul jis dabar sėdi namuose. Raginu visus seniūnus, mokyklų vadovus elgtis atsakingai, mažinti išvykas, nes tik tokiu būdu galima išvengti tolesnio koronaviruso plitimo šalyje ir šios ligos keliamų didžiulių finansinių nuostolių.

                      …Kadangi seniūnų pasitarime Tytuvėnų apylinkių seniūnas Valdas Ivanauskas nedalyvavo, kitą dieną telefonu susisiekus su juo patvirtino, kad kovo 7-11 dienomis kartu su žmona viešėjo Vokietijoje. Seniūnas teigė, kad lėktuvo bilietus įsigijo dar praėjusių metų gruodį, o pas šioje šalyje gyvenančius draugus išvyko tuo momentu, kai koronavirusas daugiausia problemų kėlė Šiaurės Italijai. Tik Vokietijoje tytuvėniškių pora išgirdo, kad ir minėtoji šalis yra įtraukta į rizikingų valstybių sąrašą.

                      – Tikrai nesmagu, kad trumpos atostogos šitaip nelinksmai baigėsi,– sakė V. Ivanauskas.

                      Suprasdamas situacijos sudėtingumą, grįžęs namo Tytuvėnų apylinkių seniūnas kartu su žmona užpildė Visuomenės sveikatos centro patvirtintą anketą, ir laikydamasis saviizoliacijos, šiuo metu dirba nuotoliniu būdu.

Ar visi supranta infekcinės ligos keliamą pavojų?

                      Mintį apie užkrečiamas ligas pratęsusi Savivaldybės gydytoja Indrė Skirmantaitė priminė, kad kovo 6 d. Administracijos direktoriaus įsakymu rajone paskelbus gripo epidemiją, jau nuo kovo 5 d. savivaldybės teritorijoje renginiai galėjo būti ribojami, nors tuokart draudimai buvo tik rekomendacinio pobūdžio. Čia pat gydytoja atkreipė Užvenčio ir Šaukėnų seniūnų dėmesį, jog Visuomenės sveikatos centras (VSC) turi informacijos apie iš kitų šalių grįžtančių tenykščių gyventojų  sveikatos būklę. I. Skirmantaitė teigė, kad VSC bandė susisiekti su grįžtančiaisiais ir pranešti, ką parvykę į namus tokie asmenys turi daryti, tačiau atsako taip ir nesulaukė.

                      – Visuomenės sveikatos centrą pasiekė informacija, kad tarp iš svetur parvykstančių šaukėniškių yra vienas karščiuojantis. Užventyje iš Italijos grįžęs anūkas aplankė čia gyvenantį senelį. VSC su nekantrumu laukia grupelės kelmiškių, išvykusių slidinėti į Prancūziją. Dalis išvykusiųjų buvo prisiregistravę ten veikiančiuose grožio salonuose… Tikėtina, kad jūs, seniūnai, daugiau žinote apie svetur dirbančius savo žmones ar dalyvavusius kokiose išvykose, – sakė Savivaldybės gydytoja.

                      Tačiau seniūnams sužinoti, kas ir iš kur parvyksta pas seniūnijų teritorijose gyvenančius artimuosius, nėra lengva, teigė Vaiguvos seniūnijos seniūnas Alvydas Lukošius. Seniūnas sakė, tik per vieno vaiguviškio laidotuves atsitiktinai pamatęs iš Ispanijos grįžusį velionio giminaitį.

                      – Kitas iš Italijos grįžtantis tolimųjų reisų vairuotojas paskambinęs artimiesiems pranešė, kad jaučiasi blogai, prakaituoja. Susisiekus su gydytoja, jai buvo pranešta, kad vaiguviškis į namus grįžta penktadienį, bet ir atėjus kitos savaitės ketvirtadieniui mes nežinome, kodėl vyras negrįžo į Lietuvą,– sakė A. Lukošius.

                      Administracijos direktorius S. Jokubauskas irgi laikėsi tos nuomonės, kad seniūnai nesugaudys kitur dirbančių rajono gyventojų, jei šie į užkrečiamą ligą žiūrės neatsakingai ir į pavojų statys ne tik save, bet ir niekuo dėtus kitus asmenis.

                      Pasitarimo metu Savivaldybės gydytoja I. Skirmantaitė administracijos direktoriui S. Jokubauskui priminė dar vieną problemą: jei rajone reiktų karantinuoti iš svetur grįžusius asmenis, būtina turėti ir tam tikrus reikalavimus atitinkančias patalpas.

1 Komentaras

  • Kelia nerimą parašė:

    Taip išeina, kad Kelmės rajono savivaldybės valdžia nėra dar pasiruošusi koronaviruso plitimui, jeigu reiktų karantinuoti, nes nėra iki šiolei paruoštos būtinos, atitinkančios tam tikrus reikalavimus, patalpos. Vyrai darbuokitės, nes laikas greitai bėga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA