BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

                      „Bičiulio“ laikraščio kovo 28 d. numeryje L. Dirbanauskaitė rašė, kad Kelmės rajono savivaldybės administracija parengė sprendimo projektą, kuriame rajono tarybos nariams teikė siūlymą balsuoti už atliekų surinkimo mokesčių padidinimą. Pagal projektą daugiabučio namo gyventojas pernai už atliekų surinkimą mokėjo 23 eurus, o pagal sprendimo projektą šiais metais turėtų mokėti 29 eurus. Individualių namų gyventojams buvo siūloma pastoviąją mokesčio dalį padidinti nuo 16,10 iki 20 eurų. Kintamąją dalį irgi sprendimo projekto rengėjai siūlė didinti priklausomai nuo konteinerio talpos. Atsirado ir viena naujovė – mokestis už žaliųjų atliekų surinkimą, kurį buvo siūloma taikyti Kelmės ir Tytuvėnų miestų gyventojams.

                      Kovo 31 d. vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje kilo diskusijos dėl šių mokesčių padidinimo. Posėdyje dalyvavo ir Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro (ŠRATC) laikinai direktoriaus pareigas einantis Petras Žaltauskas. Jis aiškino, kad ŠRATC atliekas veža į Klaipėdą, o uostamiestyje atliekančios deginimą įmonės paslaugos pabrango. Tarybos narys Stasys Lekšas atkreipė dėmesį, kad kuo sąžiningiau gyventojai rūšiuoja atliekas, tuo daugiau jie priversti už savo stropumą mokėti. P. Žaltauskas su šia politiko mintimi sutiko, tačiau išsamesnio atsakymo nepateikė. Kitas rajono tarybos narys Petras Račkauskas paskaičiavo, kad ŠRATC Klaipėdos įmonei, deginančiai atliekas šiais metais, turi sumokėti 300 tūkst. eurų daugiau ir, jo nuomone, be didesnių svarstymų ir diskusijų nueita lengviausiu keliu – padidinti atliekų surinkimo mokestį gyventojams. Posėdžio užkulisiuose ir aukštas pareigas savivaldybėje užimantys veikėjai teigė, kad tokio kainų didinimo reikėjo ir tikėtis, nes atliekų surinkimo tvarka pagal Europos Sąjungos direktyvas monopolizuota. Kalbėjusieji pastebėjo, kad tokia tvarka nesąžininga. Juk Klaipėdos įmonė, deginanti iš Šiaulių atvežtas atliekas, tarp kurių yra ir iš Kelmės rajono atgabentos, jas sudegina, patiria išlaidas, bet vėliau šilumą parduoda ir gauna pajamas, netgi pelną.

                      – Ar tai socialiai teisinga politika?– klausė vienas aukštą postą savivaldybės administracijoje užimantis valstybės tarnautojas.

                      Meras Vaclovas Andrulis vėl atkreipė dėmesį į žalienų surinkimo mokestį. Jo nuomone, tokių atliekų išvežimas yra prabanga ir kas šios paslaugos nori, gali mokėti mokestį. Dėl kitų mokesčių rajono vadovas sakė, jog ir jam kyla įvairių abejonių, tačiau išeities nėra, nes europines direktyvas vykdyti privalu. Jei mokesčiai nebūtų didinami, tuomet padidėjusias išlaidas reiktų mokėti iš rajono biudžeto. Vadinasi, kažkam tektų mažinti išlaidas.

                      Po diskusijų vyko balsavimas. Penkiolika tarybos narių, atstovaujančių valdančiajai daugumai, sprendimo projektui dėl atliekų surinkimo mokesčių didinimo pritarė. Prieš balsavo opozicijos atstovai Reda Mažonavičienė, Janina Skeberdienė, Ingrida Savickienė, Gintaras Baškys ir P. Račkauskas. Dar viena opozicionierė Dalia Balčiūnienė balsavime susilaikė.

                      Sutikime, tai atsilieps sunkiai gyvenantiems žmonėms. Pavyzdžiui, jei daugiabučio namo bute gyvena du sutuoktiniai, gaunantys minimalias algas, o dabar, prasidėjus karantinui, gal ir bedarbiais tapę bei auginantys keturis vaikus, vien už atliekų tvarkymą turės per metus sumokėti beveik 180 eurų, t. y. apie 36 eurus daugiau nei mokėjo pernai. Su tokia pat problema susidurs ir individualių namų savininkai. Problema būtų ne tokia didelė, jei tai būtų vienas padidėjęs mokestis. Bet juk šiais metais brango elektra, dujos, įvairios kitos paslaugos.

1 Komentaras

  • Vitalija parašė:

    Ar vieną kartą baigsite kelti kainas.Atliekos daugiabučių gyventojams brangsta 6 eurais,kai privatiems namams 4 eurais.Juk daugelis Kelmės valdininkų gyvena privačiuose namuose.Kodėl išrinktieji atstovauti mus, nežiūrite kokią kainą mokame KELMĖJE už dujas.ABONENTO KAINA 4.89 eur.+0.86 eur.už suvartotas dujas=5.75 eur.VALGYTI NEGALI RUOŠTI-BRANGU,ELEKTRA NESINAUDOJI – brangu,KARŠTAS IR ŠALTAS VANDUO NUSTATYTA NORMA MINIMALI -(PRAUSTIS PER DAUG NEGALI)-BRANGU,ŠILDYTIS IRGI NUSTATYTI NORMATYVAI-(TURI GYVENTI ŠALTYJE,KAD NEVIRŠYTUM).KYLA KLAUSIMAS:KUR MĘS GYVENAME?AR TOKIOS LAISVĖS NORĖJOME? – TIKRAI NE.ĮSTATYMAI LIETUVOJE YRA“KURIAMI“VIENODI.BET MOKESČIŲ SISTEMA TAI PRIKLAUSO NUO SAVIVALDYBĖS VALDININKŲ.BUVO LAIKAI,KAI MOKESČIAI VISOS LIETUVOS GYVENTOJAMS BUVO VIENODI.IR VALDININKŲ MAŽIAU REIKĖJO,IR KOMPIUTERIŲ NEBUVO.DARBAI BUVO VISI PADARYTI.O DABAR TIK NELIKTŲ ELEKTROS IR VISKAS(KAIP BŪNA IR DABAR).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA