BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

                      Mūsų rajono savivaldybės administracija pasirašė bendradarbiavimo sutartį su tokia pat Šiaulių miesto institucija bei šio miesto Centro poliklinika dėl karščiavimo paslaugų teikimo. Minėtoje Šiaulių poliklinikoje įsteigta Karščiavimo klinika. Tokios klinikos steigiamos šalies valdžios nutarimu ir jų kūrimas susijęs su koronaviruso plitimu. Į tokią kliniką tegali kreiptis žmonės nuo 18 iki 60 metų, turintys didesnę kaip 37,8 C temperatūrą bei kitus simptomus, liudijančius apie galimą infekciją.

                      Taigi, ši klinika nepagelbės nei vaikams, nei paaugliams, nei atšventusiems 60-metį. Pavyzdžiui, Kelmės rajone gyvena daugiau kaip 8 tūkst. žmonių, sulaukusių 60-ties ir daugiau metų. Daugiau negu keistas toks valdžios sprendimas. Kažkodėl jau seniai 60-ties sulaukusieji į pensiją neišleidžiami, moka įvairius mokesčius, taip pat ir Privalomojo sveikatos draudimo. Karščiavimo klinikos ir finansuojamos iš šio mokesčio. Tad mūsų valdžiažmogiams vyresni nei 60-ties metų ir dar dirbantys reikalingi tik mokesčiams mokėti. Tik, gink Dieve, neprašyk iš valdžios malonės, kad prireikus tave paguldytų į Karščiavimo, o gal ir į kitą kliniką, kuriose gydomi žmonės su dar rimtesnėmis viruso komplikacijomis. Beje, vyresnio amžiaus žmonėms, visą gyvenimą sąžiningai mokėjusiems mokesčius, yra ir kitų apribojimų. Pavyzdžiui, po insulto, infarkto jie turi mažiau galimybių tęsti reabilitacijos kursą ir t.t. Jei toks valdžios požiūris į karščiuojančius ar rimčiau susirgusius, tai tegul ji būna maloni ir iš 60-mečių bei vyresnių žmonių nebeprašo mokėti mokesčių arba tesugrąžina tuos laikus, kai 60-mečiai išeidavo į pensiją. Premjeras, sveikatos apsaugos ministras, medikai agituoja niekur neiti iš namų. Esą, tokiu atveju mažesnė tikimybė užsikrėsti vis labiau įsisiautėjančiu virusu. Sutikite, keista agitacija. Kaip neišėjęs iš namų gali dirbti, gauti algą ir mokėti mokesčius? Ne visi nuotoliniu būdu gali dirbti. Negali dirbti ir dalis jau minėtų medikų, farmacininkų, prekybininkų, statybos objektuose plušančių, kelius tiesiančių, laikraščius ir žurnalus leidžiančių…

                      Stebina ir požiūris į vaikus, paauglius. Jie sėdi dar mokyklos suole, bet jų tėvai mokesčius moka. Tačiau ir mokinukams nevalia patekti į Karščiavimo kliniką. O gal kurpiantieji tokias direktyvas mano, kad prie ikimokyklinukų ir mokinukų viruso bacilos nekimba?

1 Komentaras

  • . parašė:

    Vaikai bei suaugusieji virš 60 turintys simptomus iš karto nukreipiami į ligoninę (jiems reiktų skambinti 112 arba 1808 ir viskas bus paaiškinta). Grupavimas pagal amžių yra todėl, kad skirtingoms amžiaus grupėms virusas skirtingai pavojingas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA