BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

                      Rugsėjo 1-ąją – Mokslo ir žinių dieną naujieji 2020-2021 mokslo metai Kelmės rajone prasidėjo šešiose gimnazijose, progimnazijoje, Specialiojoje mokykloje, keturiose pagrindinėse mokyklose, Šedbarų pradinėje mokykloje-daugiafunkciame centre bei keturiuose lopšeliuose-darželiuose. Mokslo metai prasidėjo ir Kelmės profesinio rengimo centre bei jo Budraičių skyriuje.

                      Preliminariais duomenimis, šiemet įvairaus tipo rajono ugdymo įstaigose lavinsis 3368 ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus ugdytiniai. Iš jų 42 mokysis suaugusiųjų klasėse, o 605 lankys lopšelius-darželius. Be to, dalis ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų vaikystės dienas leis jiems skirtose grupėse bendrojo lavinimo mokyklose. Jaunuomenės ugdymu rūpinsis 482 pedagogai. Be to, neformalus ugdymas vyks Sporto centre ir Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokykloje. Šiemet Mokslo ir žinių diena jau nebuvo švenčiama Karklėnų, Pagryžuvio ir Maironių skyriuose. Beje, rajone liko tik vienas Tytuvėnų gimnazijai priklausantis Mockaičių skyrius, bet jame nebebus 5-8 klasių, čia lavinsis ikimokyklinukai, priešmokyklinukai bei pradinukai. Nuo šių mokslo metų reorganizuotos Pedagoginė-psichologinė tarnyba ir Suaugusiųjų švietimo centras. Šios įstaigos sujungtos į vieną ir vadinsis Kelmės švietimo pagalbos tarnyba, kuriai vadovaus buvusi Pedagoginės-psichologinės tarnybos direktorė Laura Šumskienė, o jos pavaduotoja paskirta buvusi Suaugusiųjų švietimo centro direktorė Diana Razminienė. Šioje tarnyboje vyks neformaliojo ugdymo užsiėmimai, veiks Trečiojo amžiaus universitetas. Suaugusiųjų klasės, anksčiau priklausiusios Suaugusiųjų švietimo centrui, nuo šių mokslo metų perduotos Kelmės J. Graičiūno gimnazijai.

                      Šie mokslo metai ypatingi, nes švietimo įstaigose dėl COVID-19 taikomi įvairūs draudimai, apribojimai, rekomendacijos. Viena sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos rekomendacija – mokiniams maistą atsinešti iš namų, kita siūloma mokiniams maistą patiekti vienkartiniuose induose. Mūsų žiniomis, kol kas rajono mokyklos žada išsiversti be abiejų rekomendacijų. Beje, vienkartinių indų ypač nenori valgyklų šeimininkai, nes tai sudarytų papildomas išlaidas ir dideles atliekų krūvas. Nebelieka tradicinės klasių – kabinetų sistemos. Kiekviena klasė, išskyrus gamtamokslinius mokomuosius dalykus, kuriems reikia įrangos laboratoriniams darbams, bei kūno kultūros pamoka, mokysis vienose patalpose. Dabar ne mokiniai eis pas mokytojus į kabinetus, o pastarieji vaikščios į skirtingas klases. Buvo ir dar viena rekomendacija – atsisakyti didesnių mokslo metų pradžios iškilmių, nekviesti tėvų, kitų svečių. Todėl tik viena kita mokykla sulaukė rajono tarybos narių.

                      Kukliai Mokslo ir žinių diena buvo švenčiama ir Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazijoje. Jaunieji šauliai prie mokyklos, skambant valstybės himnui, iškėlė trispalvę, kuri plevėsuos iki mokslo metų pabaigos. Visų klasių mokiniai iš karto susirinko į patalpas, kuriose vyks dauguma pamokų. Tik penkiolika pirmokų bei jų tėvelių, laikydamiesi visų reikalavimų, susirinko į aktų salę, kur direktorė Rima Andrulienė kiekvienam mokinukui įteikė savivaldybės skirtas knygeles. Pirmokus šiemet mokys Rasa Nausėdienė.

                      Su naujaisiais mokslo metais klasėse sėdinčius mokinius per mokykliniam skambučiui skirtą aparatūrą pasveikino R. Andrulienė:

                      – Rugsėjo 1-oji – simbolinis slenkstis, įsimintina naujo etapo, naujų iššūkių pradžia. Tai prasminga įžanga į mokytojų, mokinių, tėvų bendrą darbą, kurio sėkmė priklausys nuo pastangų ir sutarimo. Tegul naujų mokslo metų pradžia būna lengva, pilna atradimų ir naujų potyrių, noro kurti, pažinti ir išbandyti. Tegul šis pažinimo kelias įkvepia pasitikėjimo savimi, prasmingų idėjų, puikių iniciatyvų bei rezultatų. Lai jis būna sėkmingas ne tik juo einantiems mokiniams, bet ir juos šiuo keliu vedantiems mokytojams.

                      Šiais mokslo metais Šaukėnuose lavinsis apie 270 ugdytinių. Jų ugdymu rūpinsis 36 pedagogai. Penkiolikai dvyliktokų, kurių kuratorė Vanda Žutautienė, šis rugsėjis paskutinis. Abiturientai be tradicinių dalykų mokysis geopolitikos, karjeros siekimo paslapčių.

                      Gimnazijoje yra dvi ikimokyklinio ugdymo grupės. Vienoje vaikai praleis keturias valandas, kitoje – net 10,5 val. Ikimokyklinukai, kurie grupėje praleis visą dieną, bus maitinami, papietavę miegos.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA