BIČIULIS

<Alvydas GEŠTAUTAS>

Kuo artyn Seimo rinkimai, tuo daugiau kalbų ir spėlionių apie tai, kas kandidatuos vienmandatėje Kelmės apygardoje. Prieš keletą mėnesių buvo daugiau aiškių kandidatų. Dabar kai kurie aiškieji tapo neaiškūs.

Jau rašėme, kad pas mus gali kandidatuoti partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderis, nušalintasis prezidentas Rolandas Paksas, arba jo bendražygiai – šiauliškis Seimo narys Dailis Barakauskas ar šios partijos rajono skyriaus pirmininkas, savivaldybės tarybos narys Petras Beresnevičius. Jis dabar esančią situaciją pakomentavo taip:

– Dailis Barakauskas tikrai nesibalotiruos pas mus, jis savo kandidatūrą kels Jurbarko apygardoje. Mūsų rajone liekame du pretendentai: Prezidentas Rolandas Paksas ir aš (beje, pridūręs, kad žodį „prezidentas“ pats ir, jo nuomone, visi turėtų rašyti tik iš didžiosios raidės). Bet galutinio sprendimo, ar Paksas kandidatuoti jau galės šių metų Seimo rinkimuose, dabartinis parlamentas dar nepriėmė. Jei seimūnų sprendimas bus teigiamas, Kelmėje kandidatuos Rolandas Paksas. Pergalės atveju jis atsisakys europarlamentaro mandato. Bet daugeliui aišku, kad šio principingo politiko kandidatūra nepriimtina ir gali jam pratęsti laiką, neleidžiantį kandidatuoti į pareigas, kurioms užimti reikia priesaikos.

Be to, P. Beresnevičius priminė, kad jų partijos tinklalapyje yra įrašyta jo pavardė kaip kandidato į Seimo nariu mūsų rinkimų apygardoje.

– Taip yra dėl to, kad Prezidentui R. Paksui Seimas dar neleido kandidatuoti. Kai leis, bus pakeista ir kandidato pavardė,– pridūrė paksistų rajono lyderis.

– Manau, kad Rolandas Paksas galės dalyvauti šių metų Seimo rinkimuose,– sakė mūsų Seimo narys, profesorius Kęstutis Masiulis. – Man toks įspūdis susidarė po to, kai seimūnų dauguma po projekto pristatymo pritarė toliau svarstyti šią teisės nuostatą, o politikų pritarimas dokumento projektui paprastai byloja, kad siūlomas įstatymas, jo pataisa bus priimti. Aš balsavau prieš tokį siūlymą. Mano nuomone, priesaika tautai labai panaši į priesaiką Bažnyčiai, kai priimamas Santuokos sakramentas. Sykį sulaužei ją – ir popiežius prieš tai beveik bejėgis. Kur garantija, kad Paksas antrą kartą nesulaužys priesaikos, ar gali kas garantuoti, kad Linas Karalius, po aštuonerių metų vėl tapęs Seimo nariu, dirbs ne jame, o toliau važinės po užsienį?

Beje, socialdemokratų stovykloje pasigirdo kalbų, kad pats K. Masiulis nebesibalotiruos Kelmėje. Kiti retoriškai sakė: „Jei taip, tai profesorius teisingai elgiasi, nes jo veiklos pėdsakų rajone nėra“.

K. Masiulis paneigė šias kalbas ir pareiškė:

– Mūsų partijos (Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų – pastaba A. G.) Vilniaus Fabijoniškių skyrius labai norėjo, kad kandidatuočiau sostinėje. Bet pasakiau, kad kandidatuosiu tėviškėje, kur laimėjau rinkimus 2008–aisiais. Juk rinkėjams atrodytų, jog bėgu nuo atsakomybės. Kiek jėgos ir galimybės leido, tiek gyniau gimtojo krašto interesus, stengiausi, kad priimami įstatymai ar jų pataisos būtų naudingos mūsų rajonui, skatintų visapusišką jo pažangą.

Atrodė, jau aišku, kad valstiečiams liaudininkams, neseniai tapusiems Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, parlamento rinkimuose atstovaus šios frakcijos seniūnas rajono taryboje, Kontrolės komiteto pirmininkas, buvęs savivaldybės administracijos direktorius Gipoldas Karklelis. Tačiau pastaruoju metu vis dažniau kalbama, kad šiai politinei sąjungai Seimo rinkimuose gali atstovauti jos rajono skyriaus pirmininkas, Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėjas Juozas Rimkus. Pastarasis „Bičiuliui“ jau anksčiau teigė, kad pasirinkimas priklausys nuo kandidatų reitingavimo, kuriame dalyvauja visi sąjungos nariai.

Liberalų ir centro sąjungos pirmininkas, vicemeras Kęstutis Bilius neneigia galimybės trečią kartą dalyvauti Seimo rinkimuose. Tiesa, politiko teigimu, jis atsisakytų balotiruotis Kelmėje, jei čia sutiktų kandidatuoti liberalcentristas iš sostinės, nes Vilniuje yra daugiau ryškių politikų nei vienmandačių apygardų. Pasak K. Biliaus, gal viskas bus aišku vasario 25 dieną vyksiančiame Liberalų ir centro sąjungos tarybos posėdyje.

–  Kol kas siūlymui balotiruotis spardausi. Kodėl? Viena, žinau savo sėkmės galimybes. Antra, man patinka ir mero pavaduotojo darbas,– sakė K. Bilius.

Viešumoje daug kalbų apie tai, kas Seimo rinkimuose gins Liberalų sąjūdžio garbę: jo lyderis, verslininkas, rajono tarybos narys Petras Račkauskas ar Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Algis Krutkevičius. Kol kas abu į šį klausimą nepateikia nei teigiamo, nei neigiamo atsakymo.

Darbo partijos rajono lyderis Borisas Markulis teigia, jog yra galimų kandidatų sąraše. Tačiau galutinį sprendimą priims partijos suvažiavimas, vyksiantis gegužės 20 dieną.

Stabiliausiai pozicijos laikosi socialdemokratai,– jie dar praėjusį pavasarį nutarė remti Visuomenės sveikatos centro filialo vedėjos, rajono tarybos narės Almos Monkauskaitės kandidatūrą. Savo sprendimo socdemai neatsisakė ir nesiruošia atsisakyti.

Rajone dar veikia Lietuvos liaudies partijos skyrius, kuriam vadovauja Laimutė Burbienė. Ji sakė, kad šios partijos atstovas dalyvaus rinkimuose Kelmės apygardoje. Praėjusį antradienį dar nebuvo aišku, ar L. Burbienė kandidatuos į parlamentą, ar bus iškeltas kitas kandidatas. Pasak partijos pirmininkės, tai turi paaiškėti kitą savaitę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA