BIČIULIS

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) įpareigojo Tytuvėnų piligrimų centrą nutraukti 1,97 mln. litų vertės Tytuvėnų bažnyčios atstatymo sutartį su statybos įmone „Irdaiva“.

Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) kreipėsi į VPT, prašydama nustatyti, ar Tytuvėnų piligrimų centras, pasirašydamas sutartį, nepažeidė įstatymų, nes statybų bendrovės pateikti duomenys neatitiko konkurso sąlygų, rašoma VPT tinklalapyje.

Konkurso sąlygose buvo numatyta, kad dalyviai turi pateikti dokumentus, įrodančius, kad bendrovė ne anksčiau kaip konkurso paskelbimo dieną (birželio 1-ąją) turėjo 600 tūkst. litų apyvartinių lėšų. Tačiau VPT nustatė, kad „Irdaiva“ pateikė gegužės 21 dienos finansinius duomenis. Pasak tarnybos, centras nepaprašė patikslinti duomenų, todėl nusižengė įstatymams.

VPT taip pat nustatė, kad statybos bendrovė nepateikė reikalingų duomenų apie savo kvalifikaciją. Konkurso sąlygose buvo prašoma pateikti dokumentus, įrodančius, kad bendrovės vidutinės metinės pajamos per pastaruosius 3 metus ypatingų statinių srityje kultūros paveldo objektuose buvo ne mažesnės nei 90 tūkst. litų. „Irdaiva“ nurodė, kad jos vidutinė metinė apyvarta tokiuose objektuose siekia 340 tūkst. litų, tačiau nepateikė tai įrodančių dokumentų.

„Irdaiva“ taip pat pateikė netikslius duomenis apie anksčiau vykdytus darbus.

Biržų rajono savivaldybės administracijos pateiktoje pažymoje apie „Irdaivos“ atliktus darbus, rekonstruojant Biržų pilies patalpas, nurodyta darbų suma – 824 tūkst. litų, tačiau centriniame viešųjų pirkimų portale skelbta sutarties suma – 755 tūkst. litų.

„Irdaiva“ buvo vienintelė konkurso dalyvė. Tytuvėnų piligrimų centras sutartį su bendrove pasirašė birželio 19 dieną.

Per Tytuvėnų Šv. mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčioje ir Bernardinų vienuolyno ansamblyje sausio 26 dieną kilusį gaisrą išdegė apie 1 tūkst. kvadratinių metrų vienuolyno stogo, apdegė ir apanglėjo bažnyčios medžio stogo konstrukcijos, sudegė dalis sakralinio meno muziejuje eksponuotų liturginių reikmenų, gesinant gaisrą nuo vandens nukentėjo vienuolyno pirmojo aukšto freskos.

Po gaisro pasigesta 60 kultūros vertybių, iš kurių 24 įtrauktos į Kultūros vertybių registrą.

„Bičiulio“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA