BIČIULIS

<Alvydas GEŠTAUTAS>

Praėjusį trečiadienį įvyko rajono tarybos posėdis, kuriame išnagrinėti 28 klausimai, išklausytos 8 informacijos. Šiandien pateikiame apie šį posėdį platesnę informaciją.

Švietimo įstaigų tinklas siaurėja

Nors rajono taryba dar šių metų pradžioje patvirtino rajono švietimo įstaigų tinklo pertvarkos planą, tačiau prieš šiomis dienomis prasidėsiančius mokslo metus jį vėl turėjo tikslinti. Pagal patikslintą pertvarkos planą jau nuo šių mokslo metų Junkiluose ir Kiaunoriuose nebeliks pradinio ugdymo skyrių. Junkiluose liko tik šeši, o Kiaunoriuose – vos keturi mokinukai.

Kelmės „Aukuro“ vidurinėje mokykloje šiais mokslo metais nebebus vienuoliktos klasės, nes teliko vos 14 vienuoliktokų. Pagal Vyriausybės nutarimą mieste vienuoliktosios klasės gali būti, jei mokykloje yra ne mažiau kaip 75 mokiniai ir trys paralelės klasės. Buvau liudininkas, kad Švietimo, kultūros ir sporto skyrius siūlė rajono tarybai nuo šių metų pradėti „Aukuro“ reorganizaciją į dešimtmetę mokyklą, nes praėjusiais mokslo metais tesimokė 25 dešimtokai. Bet mokyklos vadovai, tėvų atstovai aiškino, kad tik 2012-2013 mokslo metais yra tokia „duobė“, o vėliau viskas normalizuosis. Be to, politikai buvo tikinami, kad mažiausiai 25 mokiniai ateis į vienuoliktąją klasę. Deja, kažin, ar yra mokykla, kurios visi dešimtokai tęstų mokslus… Vieni pereina į gimnaziją, kiti išvyksta su tėvais į užsienį, treti pasirenka profesinio mokymo įstaigas. O iš viso, lyginant su praėjusiais mokslo metais, rajone bus 17 klasių komplektų mažiau. Viena, biudžete kitais metais bus sutaupyta apie pusę milijono litų. Antra, dalis mokytojų liks be darbo.

Po posėdžio „Bičiuliui“ Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Saulius Michailovas sakė, kad, lyginant net su praėjusiu pavasariu, klasių komplektų skaičius sumažėjo nuo 7 iki 17. Pasak vedėjo, ir tai – ne galutinis skaičius. Pavyzdžiui, Šedbarų darželyje–pradinėje mokykloje mokinukų gali nebelikti, nes rugpjūčio 28 dienos duomenimis Šedbaruose mokytis pasiruošę tik septyni pradinukai. Ant išlikimo balansuoja ir Šaltenių pradinio ugdymo skyrius. Be to, devintos klasės, ko gero, nebus ir Karklėnų pagrindinėje mokykloje.

Bet grįžkime į rajono tarybos posėdį.

– Pasirodo, Švietimo, kultūros ir sporto skyrius buvo teisus, kai dar šių metų pradžioje siūlė pertvarkyti Kelmės miesto ugdymo įstaigų tinklą,– kalbėjo rajono tarybos narys Egidijus Ūksas. – Bet tuomet valdančioji dauguma, greičiausiai paisydama politinių motyvų, nesugebėjo priimti reikalingo sprendimo. Taigi mokyklų pertvarkos planas subyrėjo į šipulius. Priimdami sprendimus, pirmenybę atiduokime tikrovei, o ne fantazijoms.

– Mes sakėme, kad pavasarį patvirtintas planas nėra dogma ir jis gali keistis,– nesutiko vicemeras Kęstutis Bilius. – Sakykite, ką daryti, kai tėvai rašo pareiškimus dar šią savaitę ir nusprendžia, kad vaikams geriau mokytis kitoje mokykloje.

– Pasikartosiu, ką sakiau pavasarį: mokyklos pertvarkomos neteisėtai, nes nepaisoma Vyriausybės nutarimų, skubotai ir netvarkingai,– sakė rajono tarybos narys Gipoldas Karklelis ir pridūrė. – Balsavusieji už tokią pertvarką turi prisiimti atsakomybę.

– Bet balsavo ne vien valdančioji dauguma, rankas kėlė ir dalis opozicijos atstovų,–nepasidavė K. Bilius.

17 politikų balsavus „už“ ir šešiems susilaikius, sprendimas dėl klasių komplektų skaičiaus nustatymo buvo priimtas.

Be to, rajono taryba paskyrė Dijaną Karpinienę nuo rugsėjo 1 d. eiti Šedbarų pradinės mokyklos–daugiafunkcio centro direktorės pareigas. Ji šiose pareigose dirbs terminuotai, t.y. ne ilgiau kaip metus.

Plačiau apie rajono tarybos posėdį – rugsėjo 1 dienos „Bičiulyje“.

Prie naujojo autobusėlio – Irena Sirusienė ir Algimantas Armalis
V. Sutkienės nuotrauka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA