BIČIULIS

 

<Alvydas GEŠTAUTAS>

„Bičiulio“ redakcija sulaukė ne iš vieno skaitytojo klausimo: ar tiesa, kad ir neseniai „Tytuvėnų piligrimų centro“ dalininkų, t.y. Šiaulių vyskupijos, Tytuvėnų parapijos ir rajono savivaldybės atstovų, iš laikinojo direktoriaus pareigų atleistas Pranas Jurkaitis jau įdarbintas Šiaulių vyskupijos kurijos Projektų vadovo pareigose.

– Tokį klausimą man uždavė viena žurnalistė. Iš jos ir išgirdau šią naujieną,– „Bičiuliui“ sakė P. Jurkaitis. – Mane stebina kitas dalykas. Kol aš vadovavau Piligrimų centrui, tuomet Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT – A. G. pastaba) reikalavo nutraukti sutartį su UAB „Irdaiva“ dėl Tytuvėnų bažnyčios sutvarkymo projekto. Bet vos mane atleido, jau pasigirdo kalbų, jog galbūt VPT dokumentas bus ne reikalaujančio, o rekomenduojamojo pobūdžio.

Vis tik P. Jurkaitis, paprašytas atsakyti į klausimą ar dirba, o gal dirbs kurijoje projektų vadovu, atsakė, kaip neretai į tokius klausimus atsako ir patyrę politikai, valdininkai:

– Negaliu nei paneigti, nei patvirtinti.

Šiuo metu iš rajono valdžios atstovų daugiausia su Šiaulių vyskupija bendrauja Piligrimų centre savivaldybę atstovaujanti administracijos direktorė Irena Sirusienė:

– Tokio klausimo sulaukiau prieš dvi savaites iš žurnalistės,– aiškino I. Sirusienė. – Nei jai, nei kitiems negaliu nieko paaiškinti. Jurkaitis atleistas iš Piligrimų centro vadovo pareigų, aš nesigilinu į tolimesnį jo likimą, nes turiu kur kas svarbesnių klausimų ir rūpesčių, kad pirmenybę teikčiau žmogui, kuris nebeturi nieko bendro su savivaldybe.

– Aš girdėjau apie tai. Bet manau, jog tai kažkokia „antis“. Juk ir Šiaulių vyskupui JE Eugenijui Bartuliui buvo pateikta tiek neigiamų faktų, kad Jurkaičio priėmimo į darbą vyskupijos kurijoje tikintieji nesuprastų,– sakė rajono meras Vaclovas Andrulis.

– Tegul visi vieną kartą baigia nesąmoningas kalbas apie Praną,– sakė anksčiau savivaldybę Piligrimų centre atstovavęs rajono politikas Zenonas Mačernius. – Sutinku, Pranas turėjo vienų ar kitų trūkumų, bet darbai vyko sklandžiai. Jį atleisti ir paskirti į vadovo pareigas neturinčią patirties jauną moterį (dabar direktore dirba Sandra Sabaliauskienė – A. G. pastaba) rizikinga, nors aš esu labai suinteresuotas, jog jai viskas sektųsi.

Z. Mačernius, kaip ir P. Jurkaitis, nusistebėjo, kodėl, kol pastarasis vadovavo Piligrimų centrui, VPT reikalavo nutraukti sutartį su „Irdaiva“ dėl darbų, o dabar lyg ir surastas kompromisas, kad reikalavimas teliktų rekomendacija.

– Netikiu, kad Pranas Jurkaitis galėtų įsidarbinti kurijoje. Jog tai netiesa, man pasakė ir kelmiškiai,– situaciją aiškino Tytuvėnų klebonas Rimantas Žaromskis. – Buvusį direktorių atleidome iš pareigų, nes įstatymas yra aukščiau visko. Buvo pažeidimai, jų ir paisėme. Kita vertus, negaliu nuneigti ir Prano Jurkaičio gerų darbų. Buvęs direktorius dirbo ir nemažai padarė Piligrimų centre. Nebuvo taip, kad sėdėtų vieną koją ant kitos užkėlęs.

Labai nelengvai pavyko susisiekti su Šiaulių vyskupijos kancleriu Evaldu Alūzu. Kai užvakar priešpiet pagaliau jis atsiliepė darbiniu mobiliuoju telefonu, šių eilučių autoriui sakė:

– Nieko komentuoti negaliu. Aš esu tik JE vyskupo Eugenijaus Bartulio atstovas ir vykdau jo nurodymus. Bet vyskupo dabar nėra. Jis, kaip, beje, ir aš, šiomis dienomis yra užsiėmęs, nes dalyvauja naujųjų mokslo metų pradžiai skirtuose renginiuose. Ir šiandien vargu ar pavyks su juo susisiekti.

Paklaustas, kodėl P. Jurkaitis nebuvo atleistas iš pareigų, kol Piligrimų centre savivaldybę atstovavo buvęs meras Kostas Arvasevičius, vyskupijos kancleris nenorėjo komentuoti ir vėl pridūrė, jog jis tėra vyskupo nurodymų vykdytojas.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA