BIČIULIS

Loreta DIRBANAUSKAITĖ

Praėjusį ketvirtadienį bendrame Švietimo, kultūros ir viešosios tvarkos, Socialinių klausimų ir sveikatos apsaugos komitetų posėdyje Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Saulius Michailovas komitetų nariams pristatė siūlymus, kaip optimizuoti rajono ugdymo įstaigų tinklą.

2013-01-16Mero įsakymu sudaryta darbo grupė, kuriai vadovauja mero pavaduotojas Kęstutis Bilius, nariai: Danutė Ivanauskienė, rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir viešosios tvarkos komiteto pirmininkė, Vincas Metrikis, rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, Saulius Michailovas, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas, Egidijus Ūksas, rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir viešosios tvarkos komiteto pirmininko pavaduotojas. Ši grupė su tarybos nariais apsilankiusi rajono ugdymo įstaigose, bei atsižvelgusi į Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus siūlymus, pateiks pasiūlymus ir išvadas rajono savivaldybės tarybos komitetams, o rajono tarybos nariai vasario mėnesį turės balsuoti už vieną ar kitą pasiūlytą variantą, kaip optimizuoti ugdymo įstaigų tinklą.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas S. Michailovas komitetų nariams sakė, kad ugdymo įstaigų vadovų buvo prašoma pateikti praėjusių metų skolų skaičius ir informuoti, kiek lėšų trūksta norint išgyventi 2013–uosius metus.

Praktiškai nėra nė vienos mokymo įstaigos, kuriai netrūktų mokinio krepšelio lėšų. 2012 metų pabaiga parodė, kad situacija yra sudėtinga, todėl reikia grįžti prie mokyklų tinklo optimizavimo.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Saulius Michailovas, atsižvelgdamas į direktorių pateiktus skaičius, sakė, kad sunkiausia padėtis yra Liolių, Maironių, Gailių pagrindinėse mokyklose. Šioms ugdymo įstaigoms, kad išgyventų 2013 metus, trūksta 300 tūkst. litų. Todėl siūloma nuo rugsėjo 1 d. uždaryti Gailių pagrindinę mokyklą. Dalis Gailių mokyklos pedagogų darbo gautų Liolių pagrindinėje mokykloje. Dar kitai daliai pedagogų ši mokykla buvo ne pagrindinė darbovietė, todėl dauguma pedagogų neliks be darbo.

Kitas siūlymas yra Karklėnų ir Kolainių pagrindines mokyklas nuo rugsėjo pirmos dienos padaryti aštuonmetėmis. Be to Karklėnų aštuonmetė taptų Kražių gimnazijos, o Kolainių – Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos skyriais. Taip būtų sutaupytos Karklėnų ir Kolainių vadovų atlyginimams skirtos lėšos.

Kadangi darželiuose trūksta vietų ikimokyklinukams, o ten įsikūrusioms pradinėms klasėms – mokinio krepšelio, siūloma nuo rugsėjo 1 dienos pradines klases su mokytojomis iš darželio–pradinės mokyklos „Ąžuoliukas“ perkelti į „Kražantės“ pagrindinę, o iš „Kūlverstuko“ – į „Aukuro“ vidurinę, o iš šių mokyklų į darželius – priešmokyklinio ugdymo klases.

Be to, nuo kitų mokslo metų „Kražantės“ pagrindinėje mokykloje siūloma nebeformuoti 9–10 klasių. Ji turėtų tapti progimnazija, o „Aukuro“ vidurinė turėtų tapti pagrindine mokykla.

Rajono taryba turės apsispręsti, ar formuoti Vaiguvos Vlado Šimkaus vidurinėje mokykloje 11 klasę, nes ši mokykla neturi reikiamo skaičiaus mokinių. Trūksta vienuoliktokų ir Pakražančio bei Šaukėnų Vlado Pūtvio–Putvinskio vidurinėse mokyklose.

Kadangi Gailiuose nelieka pagrindinės mokyklos, tai siūloma ten perkelti specialiąją mokyklą iš Kelmės, o specialiosios mokyklos patalpas parduoti. Toks siūlymas atsirado dėl blogos specialiosios mokyklos bazės, kuriai reikia didelių investicijų. Be to, specialiosios mokyklos teikiamų paslaugų poreikiai kasmet didėja. Reikėtų įrengti miegamuosius, o tam reikėtų pastatyti antrą aukštą, renovuoti pirmą aukštą. Kažkada kilusios idėjos perkelti specialiąją mokyklą į vieną Kelmės darželių tenka atsisakyti, nes ikimokyklinukų užtenka abiems darželiams. Taigi reikės apsispręsti, ar investuoti į specialiosios mokyklos bazę, ar ją perkelti į Gailius. Sunkumų, perkėlus specialiąją mokyklą į Gailius, patirtų pedagogai. Tačiau komitetų nariai mano, kad rajono įstaigose yra ne vienas pedagogas važinėjantis į darbą atokesnėse rajono vietose. Todėl, jei nevažiuos vienas, tai į jo vietą visada atsiras kitas.

Sunki padėtis Šaltenių pradinėje mokykloje–daugiafunkciame centre. Čia lėšų užtenka tik 8 mėnesiams. Ją lanko 20 vaikų. Veikia ikimokyklinė grupė ir jungtinė pradinukų klasė. Siūloma Šaltenių pradinę mokyklą–daugiafunkcį centrą nuo kitų mokslo metų pradžios uždaryti.

Jei visi šie pasiūlymai būtų įgyvendinti, tai didesnis finansinis efektas pasijustų tik 2014–aisiais metais, nes didžiausias reformas siūloma daryti nuo rugsėjo 1 dienos. Todėl šiemet pavyktų sutaupyti lėšų tik už 4 mėnesius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA