Butkiškės kraštiečių šventėje „Ignitis renewables“ edukacijos apie atsinaujinančią energetiką
Rugpjūčio 3 d. Butkiškėje prie buvusios mokyklos pastato surengta antroji kraštiečių šventė „Sveiki sugrįžę į Butkiškę“.
Atvykusius į gimtinę ir dabar Butkiškėje gyvenančius pasitiko renginio draugai „Ignitis renewables“, šiuo metu statantys vėjo elektrinių parką Kelmės rajone. Susirinkusieji buvo kviečiami ne tik pasidaryti momentinę nuotrauką atsinaujinančios energijos šaltinių fone, per virtualius akinius pažvelgti į aplinką nuo vėjo jėgainių viršūnės, bet ir pasukti galvą, t.y. atsakyti į klausimus, mįsles susijusias su atsinaujinančia energija.
Pavyzdžiui, daugeliui gerokai reikėjo pamąstyti atsakant į klausimus: „Kokia šalis pasigamina visą elektrą iš atsinaujinančių elektros šaltinių?“ Atsakymas – Islandija. „Kada ir kur Lietuvoje įsižiebė pirmoji elektros lemputė?“ Atsakymas – Rietave, 1892 m. balandžio 17 d. Pastebėsime, kad neatsitiktinai balandžio 17-ąją minima ir Lietuvos energetikų diena. „Be sparnų lekia, be kojų eina?“ Atsakymas – vėjas. „Sidabrinis laukas be takų?“. Atsakymas – vanduo.
Vaikams buvo dalinamos patrauklios knygelės su užduotimis apie energetiką. Be to, „Ignitis renewables“ pasirūpino šventės įgarsinimu bei jos akordu tapusiu Roko ir Lauryno koncertu.
„Šiuo metu netoli Butkiškės kaimo statome Kelmės vėjo elektrinių parką ir su bendruomene kuriame ilgalaikę partnerystę. Mums ne tik svarbu, kad žmonės suprastų atsinaujinančios energijos svarbą, tačiau ir mes norime suprasti jų poreikius, prisidėti prie krašto puoselėjimo, padėti įgyvendinti reikalingus pokyčius ir kurti šviesią kaimynystę“, – sakė renginyje dalyvavusi „Ignitis renewables“ vyresnioji bendruomenių koordinatorė Emilija Musteikytė.
– Mes džiaugiamės draugyste su atsinaujinančios energetikos vystytojais, jų noru bendrauti su Butkiškės seniūnaitijos gyventojais, – sakė šios šventės vedėja ir Butkiškės bendruomenės teatro studijos „Teatradienis“ vadovė ir režisierė Jūratė Sankauskienė. – Su „Ignitis renewables“ sutarėme, jog ši bendrovė prisidės prie teatro studijos patalpų įrengimo. Ši studija įsikurs antrajame buvusios mokyklos aukšte. Įrengsime sceną, žiūrovų salę, artistinę, atsiras vietos ir pramogoms jaunimui. Turbūt esame vienintelė Lietuvoje kaimo bendruomenė, kuri turi savo teatro studiją. Praėjusių metų rudenį mes dalyvavome ir svarbiausioje respublikinėje mėgėjų teatrų apžiūroje-konkurse „Atspindžiai“.
Ir šventėje „Teatradienis“ parodė inscenizuotą ir J. Sankauskienės režisuotą Jono Tumo-Vaižganto pjesę „Žemės ar moters“. Spektaklyje vaizduojamas dar praėjusiam, ar netgi XIX a. būdingas atvejis, kai santuoka įvyksta ne dėl meilės, o dėl jaunosios tėvų turimos žemės. Spektaklyje Petrutę vaidino Zofija Šimkevičienė, Mortą – Kristina Bertašienė, Gaidį – Regimantas Bertašius, Rudį – Tadas Sankauskas, Gražienę – Viktorija Jarašė, Gražį – Justas Račkauskas, Karusę – Audronė Bubulienė.
Šventė prasidėjo Butkiškės bendruomenės ir Kelmės rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų tarybos pirmininkės, jau minėtos K. Bertašienės sveikinimu. Koncertavo Kelmės kultūros centro Pakražančio skyriaus liaudiška kapela (vadovas Saulius Venckus), Užvenčio kultūros centro vokalinis trio (vadovas Arijus Ivaškevičius). Oficiali šventės programa baigėsi atlikėjų Roko ir Lauryno koncertu. Šventėje buvo ir vaikų kiemelis (batutai, animatorė, piešimas ant veidukų, burbulai ir kitos pramogos).
Bendruomenės namuose veikė kraštietės Ritos Liulės nuotraukų paroda „Mūsų namai“. Rita į gimtinę grįžo po keliolikos metų. Bendrosios praktikos specialybės mokėsi ir pagal ją dirbo Klaipėdoje, vėliau išvyko padirbėti į Angliją, o dabar darbuojasi Kelmės ligoninėje. Fotografija – pagrindinis Ritos pomėgis.
(Užsakytas turinys)
S. Maziliausko nuotraukos