BIČIULIS

Kelmės rajono savivaldybė administracija įgyvendino projektą „Tytuvėnų miesto viešųjų erdvių sutvarkymas ir pritaikymas visuomenės poreikiams“. Projektas buvo finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo ir savivaldybės biudžeto lėšų pagal 2014-2020 m. metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ Nr. 08.2.1-CPVA-R-908 priemonę „Kaimo gyvenamųjų vietovių atnaujinimas“.

                      Savivaldybės administracija 2018 m. rugpjūčio 16 d. pasirašė iš ES fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto „Tytuvėnų miesto viešųjų erdvių sutvarkymas ir pritaikymas visuomenės poreikiams“ sutartį Nr. 08.2.1-CPVA-R-908-61-0008. Apleistą Tytuvėnų miesto viešąją erdvę, ribojamą Šiluvos, Skogalio, Piliakalnio ir Šiluvos gatvių, numatyta pritaikyti bendruomenės rekreaciniams poreikiams. Ši teritorija yra šalia vieno žymiausių architektūros paminklų Lietuvoje, Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčios ir bernardinų vienuolyno ansamblio.

                      Vykdant darbus buvo performuoti vandens telkiniai, sutvarkytos jų pakrantės. Formuojant estetinį viešosios erdvės vaizdą, teritorija apželdinta, įrengti mažosios architektūros akcentai: suoliukai, šiukšliadėžės, dviračių stovai, vaikų žaidimo aikštelė, vaikų žaidimų įrenginiai, lauko treniruokliai. Įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės, atnaujinti privažiavimai prie visuomeninės paskirties statinių, įrengti pėsčiųjų tiltai, laiptai, pėsčiųjų takai, apšvietimo infrastruktūra.

                      Sutvarkyta erdvė suteikė galimybę išvysti Tytuvėnų bažnyčią ir vienuolyną iš toliau. Išryškėjo šio vieno įdomiausių ir didžiausių XVII-XVIII a. Lietuvos sakralinės architektūros ansamblių, kurio architektūroje ryški daugiasluoksnė gotikos, renesanso ir baroko stilių dermė, grožis.

                      Neatpažįstamai pasikeitę tvenkiniai ir aplinka džiugina ne tik Tytuvėnų miesto gyventojus, kurie čia mielai leidžia laisvalaikį, bet ir atvykstančius svečius. Tikimės, kad Tytuvėnuose sulauksime daugiau turistų ir bus paskatintas vietos verslumas. Projektas įgyvendintas kartu su partneriu Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės parapija.

                      Statybos rangos darbus atliko UAB „Račkausko Agrotech“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *