BIČIULIS

Planuojamos „JetGas“ investicijos Kelmėje

                      2018 m. liepos mėnesį UAB „JetGas“ Kelmėje, Raseinių g. 31, įsigijo sklypą, kuriame bus pastatyta pirmoji Lietuvoje stacionari suskystintųjų gamtinių dujų regazifikavimo stotis. Įgyvendinus šį investicinį projektą, Kelmės miesto įmonės ir gyventojai galės prisijungti prie gamtinių dujų tinklų, kurių statybą UAB „JetGas“ pradės jau kitų metų pradžioje. Gamtinės dujos yra nebrangus ir švariausias iš žemės gelmių išgaunamas kuras. Anksčiau Kelmėje nebuvo labai išplėtotas dujų ūkis, dabar viskas pasikeis. Aktyviu rajono savivaldybės vadovo ir administracijos darbu pavyko pritraukti investuotojų įmonę, priklausančią „JetGas“ įmonių grupei. Ji jau daugiau nei 5 metus yra autonominės dujofikavimo vartotojų Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) tiekimo rinkos lyderė. Galimybė prisijungti prie dujų tinklų bus patraukli miesto infrastruktūros dalis kitoms investuotojų įmonėms, leis plėtoti technikos parką ir kurti naujas darbo vietas.

                      Artimiausiu laiku, siekdamos sumažinti apkrovas piko metu, prie gamtinių dujų ketina pereiti AB „Kelmės pieninė“, Litesko miesto katilinė ir daugiabučiai namai, iki šiol naudojantys brangesnes suskystintas naftos dujas (SND). Pastačius stotį bus galimybė prie dujų prisijungti verslo ir pramonės įmonėms, kurios turės įtakos verslo plėtrai rajone. Iš miesto centro bus pašalintos talpos ir rezervuarai, todėl gyvenimas mieste bus ekologiškesnis ir saugesnis.

                      UAB „JetGas“ įsigytame sklype taip pat planuoja pastatyti gamtinių suslėgtų dujų automobiliams ir suskystintųjų gamtinių dujų degalinių kompleksą, kuris leis miestui kreiptis dėl viešojo transporto, kuriame naudojamas metanas. Taip pat atsiras galimybė naudoti dujų energija varomą kurą, kuris yra aktyviai besivystanti modernios rinkos dalis. Kelmė yra vienas pirmųjų Lietuvos miestų, kuriame bus tokia infrastruktūra.

Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas ANDRULIS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA