Vėjo elektrinių parko „E wind“ vystytojai: parama ir dėmesys bendruomenėms – mūsų darbo dalis

Copy of Unnamed Design
Atsinaujinanti energetika atlieka svarbų vaidmenį pereinant prie tvaresnės ir mažiau aplinkai kenkiančios elektros energijos gamybos. Vis dėlto šalia vėjo elektrinių parkų gyvenančios bendruomenės turi daugiau lūkesčių nei vien žalioji elektros energija ar šalies energetinė nepriklausomybė. Dėl šios priežasties remti vietos bendruomenes ir įsiklausyti į jų poreikius yra neatsiejama vėjo elektrinių parkų vystymo dalis, tikina Kelmės r. vystomo vėjo elektrinių parko „E wind“ vystytojai.
Svarbu ryšys su bendruomene
Pasak vėjo elektrinių parką „E wind“ vystančios „E energija“ įmonių grupės direktoriaus Gedimino Ulozos, tiek Lietuvos gyventojų, tiek vėjo energetikos vystytojų požiūris į vėjo energetiką yra identiškas europietiškoms tendencijoms – vėjo elektrinių parko veikla turi būti naudinga ne tik šaliai ar regionui, bet ir vietos bendruomenei.
„Vystydami vėjo energetikos projektus daug dėmesio skiriame dialogui ir bendradarbiavimui su vietos bendruomenėmis. Tik atsižvelgdami į gyventojų nuomonę, atsakydami į jiems kylančius klausimus ir sklaidydami abejones galime pasiekti abipusiškai naudingų rezultatų – kad ir žalioji elektros energija būtų gaminama, ir vietos bendruomenės būtų patenkintos“, – teigia G. Uloza.
Dėl šios priežasties vėjo elektrinių parko vystytojo atstovai nuolat lankosi bendruomenėse, išklauso jų lūkesčius ir poreikius. Nepamirštamas ir bendražmogiškas ryšys – bendruomenės visuomet sveikinamos su svarbiausiomis metų šventėmis, parodant dėmesį joms ir pagarbą šalyje vyraujančioms tradicijoms.
Be to, reguliarūs susitikimai su bendruomenėmis nėra tik žodžiai – bendradarbiavimą su „E wind“ vėjo elektrinių parko vystytoju vainikuoja tiek vienkartinės, tiek ilgalaikės finansinės paramos sutartys, leidžiančios ne tik patenkinti vietos gyventojų poreikius, bet ir spręsti įsisenėjusias bendruomenių problemas.
„Investuodami į atsinaujinančią energetiką šalyje norime užtikrinti, kad ir vietos bendruomenės, kurių teritorijoje bus statomos vėjo jėgainės, gautų reikšmingą paramą savo poreikiams“, – sako G. Uloza.
Remia bendruomenių plėtrą
Gaunamą ilgalaikę paramą bendruomenės planuoja atsakingai: tvarko viešąsias erdves, remontuoja kultūros ar bendruomenės namus, investuoja į laisvalaikio priemones – tiek patiems mažiausiems, tiek senjorams.
Svarbi ir vienkartinė parama – Kelmės krašto bendruomenės aktyviai naudojasi galimybe greičiau išspręsti turimas problemas. Vieniems tai – bendruomenės reikalams tvarkyti reikalingas kompiuteris, kitiems – finansinė parama konkretiems poreikiams.
„Prisidėdami prie vietos bendruomenių gerovės iš dalies prisidedame prie visos Lietuvos gerovės kūrimo. Norime, kad kaimiškų vietovių gyventojai galėtų naudotis moderniomis ryšio priemonėmis, kad jų aplinka būtų išpuoselėta ir taptų pavyzdžiu kitiems regionams“, – tvirtina „E energija“ įmonių grupės direktorius.
Štai prieš šv. Velykas Butkiškės bendruomenė pasirašė priedą prie ilgalaikės finansinės sutarties – vėjo elektrinių parko vystytojai skirs finansinę paramą bendruomenės namų stogo remontui. Buvusio mokyklos pastato pirmajame aukšte įsikūrę bendruomenės namai yra svarbūs vietos gyventojams.
„Čia vyksta įvairūs renginiai, minime šventes. Bendruomenės namuose repetuoja ir bendruomenės teatras „Teatradienis“. Deja, pastato stogui jau seniai reikalingas remontas, nes pro jį bėga vanduo. Nerimaujame, kad dėl kiauro stogo nueis veltui pirmajame aukšte padarytas remontas“, – sako Butkiškės bendruomenės pirmininkė Kristina Bertašienė.
Nauda bendruomenėms – ne vien finansinė. „E wind“ vėjo jėgainių parko vystytojų teigimu, dėl Kelmės r. vystomos vėjo energetikos bus kuriamos darbo vietos, teikiami užsakymai vietos įmonėms dėl kelių priežiūros, apsaugos. Parko statybų metu prireiks ir apgyvendinimo bei maitinimo paslaugų. Papildomų pajamų sulauks ne tik savivaldybės biudžetas, bet ir žemę nuomojantys jos savininkai.
(Reklama)
Kai aukščiausiosios kvalifikacijos gydytojas neva paima 100 EUR – tai kyšis, o kai „vėjininkai” viešai „paremia” bendruomenes, kurios įstatymiškai net negali būti tokios „paramos” gavėjais, taip nupirkdami „bendruomenių” (tiksliai, atskirų asmenų, o ne visos bendruomenės) palankumą vėjo jėgainėms (kurios jau krenta kaip kortų nameliai) – kaip tai vadinasi? Gal paskola (prisiminus Masiulio istoriją)?
Beje, parama – tai NEATLYGINTINAS ir įprastai nereklamuojamas gestas. O kai už neva „paramą” reikalaujama parašų po sutartimis, reklaminių nuotraukų ir lojalumo bei paklusnumo – tai jau nebe parama, o PAPIRKIMAS
Kaip pirštu į akį.