BIČIULIS

Loreta DIRBANAUSKAITĖ

Praėjusį ketvirtadienį į posėdį rinkosi Korupcijos prevencijos komisijos nariai. Šį kartą komisijos narius sudomino lapkričio 11 dieną „Krašto žiniose“ pasirodžiusi informacija, kad Socialdemokratų partijos Užvenčio skyriaus susirinkime Lino Mačerniaus kandidatūra pasiūlyta į Užvenčio seniūno postą. Žinutėje rašoma, kad L. Mačernius yra Kelmės rajone žinomo politiko, ilgus metus savivaldybėje vadovaujamus postus turėjusio ir kadenciją Seimo nariu buvusio Zenono Mačerniaus sūnus. Be to, rajono tarybos narių ir vadovų susitikime su Užvenčio gyventojais buvo klausiama, ar ir vėl, dar net neįvykus konkursui, bus aiškus šio konkurso laimėtojas.

Korupcijos prevencijos komisijos pirmininkė Kristina Balsienė pastebėjo, kad šiuo atveju gali pasireikšti korupcijos apraiškos, todėl komisija turi į tai reaguoti.

Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas V. Metrikis sakė, kad vertinti tos žinutės, kol dar nėra įvykusio konkurso, negalima.

– Kiekvienas žmogus gali pasirinkti į kokį konkursą eiti. Nežinau, kokia šio svarstymo intencija,– sakė V. Metrikis.

– Uždrausti L. Mačerniui kandidatuoti būtų perdėtas sprendimas. Įdomu, kaip gimė ši žinutė? Ar partija ją pasiuntė. Jei L. Mačerniaus kompetencija leidžia jam dalyvauti konkurse, tai jis gali. Svarbiausia – konkurso skaidrumas. Ar ta žinutė Linui padės? Manau, ne,– kalbėjo komisijos narys B. Markulis. – Svarbiausia – žinios, testo įvertinimas.                   Be to, pats procesas turi būti skaidrus.

– Kiek seniūnų yra socialdemokratai?– klausė V. Každailis. – Beveik visi.                       Protegavimas lyg ir yra. Be to, rimtas verslininkas į seniūnus neis. Tai verčia abejoti Lino kompetencija. Be jo, girdėjau, yra dar 7 kandidatai. Tikrai nėra gerai, kai tiek seniūnų yra socialdemokratai. Galėtume apklausti gyventojus, išklausyti jų nuomones.

Každailiui paprieštaravo ir B. Markulis, ir V. Metrikis:

– Gyventojų norų prie protokolo nepridėsime.

Korupcijos prevencijos komisiją sudomino administracijos direktorės I. Sirusienės sudaryta konkurso į Užvenčio seniūno postą komisija.

Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas V. Metrikis sakė, kad šiai komisijai paskirtas vadovauti jis, o nariai – Junkilų seniūnaitė Dalė Dunauskienė, Užvenčio seniūnaitis Leonas Sartauskas, Beržėnų seniūnaitė Dalia Valienė, savivaldybės Teisės ir personalo skyriaus vedėjas Arūnas Kasparavičius, Kraštotvarkos, paveldosaugos ir statybos skyriaus vedėjas Algirdas Kazlauskas bei Šaukėnų seniūnas Algimantas Šukys.

Algimantas Prokopavičius pastebėjo, kad ir kitos partijos gali deleguoti savo narius. Pasak jo, deleguojama į konkursą, o ne į postą. O apie komisijos sudėtį galima svarstyti.

– Nedraudžiama deleguoti savo narių,– pastebėjo E. Ūksas. – Bet jau treji metai puikiai žinome apie organizuojamus konkursus ir kas juose laimi. Užvenčio gyventojai susitikime aiškiai įvardijo, kas laimės šį konkursą. Ši žinutė laikraštyje – prekyba poveikiu. O konkursas tapo politiniu. Seniūnas, kai vyksta konkursas, turėtų nedalyvauti. Kodėl pasirinktas būtent A. Šukys?

Korupcijos prevencijos komisijos posėdyje dalyvavęs tarybos narys Gipoldas Karklelis pastebėjo, kad konkurso į Užvenčio seniūno postą komisijos daugumą sudaro socdemų atstovai. Kadangi kandidatūra buvo svarstyta partijos narių, tai komisijos nariai partiečiai turės vykdyti partijos valią. Tos partijos nariai negali būti komisijos nariai, kitaip tai panašu į politinę korupciją.

Korupcijos prevencijos komisijos nariai vienbalsiai tvirtino, kad jie nėra prieš L. Mačerniaus kandidatūrą. Tačiau konkursas turėtų vykti skaidriai, neturėtų niekam kilti klausimų.

Posėdyje priimta rezoliucija: siekiant išvengti galimos politinės korupcijos, Korupcijos prevencijos komisija administracijos direktorei I. Sirusienei rekomenduoja peržiūrėti konkurso į Užvenčio seniūno postą komisijos sudėtį, apie sprendimą komisiją informuoti iki 2015 metų sausio 1 dienos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA