BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

2013-03-08Praėjusį pirmadienį sulaukėme netikėto pasiūlymo – pasidomėti, ar tikrai praėjusiųjų metų paskutiniuosius du mėnesius, kol nebuvo atkurtas Viešųjų pirkimų skyrius, konsultacijoms, argumentų analizei, pretenzijų paruošimui bei kitiems dokumentams rengti buvo samdyta teisinių paslaugų firma, kuri pasak kai kurių savivaldybės darbuotojų (pavardės redakcijai žinomos), dalį minėtos sumos gavo net neatlikusi sutartų darbų arba nekvalifikuotai paruošė kai kuriuos dokumentus. Konkursą paslaugoms savivaldybei teikti laimėjo advokatas iš Šiaulių Marius Ramanauskas, kuris iš trijų pretendentų pasiūlė pigiausią vienos valandos įkainį – 181,5 lito. Beje, su juo varžėsi žinomas advokatas Vytautas Sviderskis, dabar atstovaujantis ir Darbo partijos lyderio Viktoro Uspaskicho interesus. Bet jo pasiūlyta kaina buvo gerokai didesnė.

– Tai nedideli pinigai,– sakė verslininkas, rajono tarybos narys Petras Račkauskas, ieškojęs ne kartą teisybės po įvykusių viešųjų pirkimų konkursų. –Aš samdžiau advokatą ir už valandą mokėjau 500 litų. Žinau, kad ne viena savivaldybė dažnai ne specialistą įdarbina, o samdo žmogų konkretiems darbams padaryti.

Kreipėmės į neseniai dirbančią Viešųjų pirkimų skyriaus vedėją Renatą Sakalauskienę. Ji pažadėjo atsiųsti elektroninį laišką. Tik jo turinys buvo, kaip sakoma, informacija be informacijos: „Buvo pirktos konsultavimo paslaugos viešųjų pirkimų klausimais. Vienos valandos įkainis – 181,50 Lt su PVM“.

Kai apie tokį atsakymą informavome savivaldybės administracijos direktorę Ireną Sirusienę pavaduojantį Vincą Metrikį, šis paklausė:

– Kodėl kreipėtės į specialistą, o ne į mane?

Pagaliau laikraščiui reikalingą informaciją surinko savivaldybės vyr. buhalterė Irena Kairienė. Iš viso minėtas advokatas įvykdė šešias užduotis, kurioms sugaišo 52 valandas ir, kaip minėjome, uždirbo 9438 litų.

– Iš šios sumos savivaldybė turi atgauti 2359 litus iš UAB „Lyderio grupė“. Ji,  kaip pralaimėjusi šalis, turi sumokėti mūsų savivaldybei minėtą sumą. „Lyderio grupė“ norėjo rengti Kelmės strateginį planą, bet jos paraišką savivaldybė atmetė, nes bendrovė neatitiko konkurso dalyviams keliamų kvalifikacinių reikalavimų. Tada bendrovė kreipėsi į teismą ir jį pralaimėjo. Ieškinio argumentų analizei advokatas M. Ramanauskas sugaišo  13 valandų, jam savivaldybė sumokėjo 2359 litus,– sakė V. Metrikis.

Nei meras, ar kitas savivaldybės vadovas, tuo labiau specialistas už 52 val., t.y. už 6,5 darbo dienos negauna tokio atlygio nei per mėnesį. Tokia suma prilygsta vidutiniškai trijų  specialistų mėnesio atlygiui.

R. Sakalauskienė pradėjo dirbti neseniai. Prieš tai į darbą, kaip sako vienas politikas, buvo priimti „draugai ir artimieji“, nors Viešųjų pirkimų skyriaus vedėjo konkursas buvo kur kas svarbesnis nei kiti. Juk Viešųjų pirkimų specialistai yra šiais laikais vieni svarbiausių tarnautojų savivaldybėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA