BIČIULIS

<Loreta DIRBANAUSKAITĖ>

Prieš mėnesį daugelį sukrėtė skaudi nelaimė. Grimzių kaime sudegė daugiavaikės šeimos gyvenamasis namas ir jame buvęs visas turtas. Tuomet tėvai ir šeši vaikai tiesiai iš lovų pusnuogiai ir basi išpuolė laukan. Prisimindama tos nakties įvykius Gražina Mališauskienė dėkoja Dievui, kad visi liko gyvi.

Jaunimas dosniai aukojo

Ši skaudi nelaimė sukrėtė ir Kelmės rajono jaunimą. Mokinių parlamentas ir Jaunimo reikalų koordinatorė Vaida Samušienė nutarė rajono mokyklose organizuoti akcijas, kurių metu surinktas lėšas nuvežti padegėlių šeimynai. Mokiniai, vieni, atsisakę pietų, kiti – pramogų, aukojo pinigus. Kelmės jaunimo centro specialistas R. Barčiauskas pasakojo, kad mokiniai buvo ypač aktyvūs ir vieningi, išgirdę apie nelaimę. Jaunimo reikalų koordinatorė V. Samušienė džiaugėsi ypač aktyvia „Kražantės“ mokyklos bendruomene, kuri surinko net 1262 litus. Kražių mokyklos bendruomenė surinko 490 litų. Prie šios sumos buvo pridėta 219 litų, jaunuolių suaukotų šiemetinio „Jaunimo apdovanojimai“ renginio metu, dar 152,20 litų – iš pernykščio renginio.

Pasak R. Barčiausko, tai tik nedidelė pinigų suma. J. Graičiūno gimnazija, kurioje mokosi daugiavaikės šeimos mergaitė, atskirai rinko aukas. Čia vien klasės draugai suaukojo 1000 Lt bei gimnazijos bendruomenė surinko tokią pat sumą. O kur dar Elvyravos pagrindinės mokyklos bendruomenė.

Pinigus, surinktus mokyklose, nelaimės ištiktiems žmonėms vežė aktyviausi mokinių parlamento nariai N. Palubinskaitė (Kražių gimnazija), M. Gerbenytė ir M. Petkevičius (J. Graičiūno gimnazija), D. Ivanauskas („Aukuro“ vidurinė mokykla), R. Norvilytė (Vaiguvos V. Šimkaus vidurinė mokykla). Tai, pasak Jaunimo reikalų koordinatorės V. Samušienės, aktyviausias jaunimas Kelmės rajone. Jais visada galima pasitikėti, jie yra veiklūs, aktyvūs ir organizuoti.

Nelaimės vietoje

Kelmės rajono savivaldybės autobusas sustoja padegėlių sodyboje. Mus pasitinka sodybos šeimininkai Gražina ir Zigmantas Mališauskai bei vyresnysis sūnus, iš šiuo metu sodyboje gyvenančių keturių vaikų. Dvi mergaitės šiuo metu glaudžiasi pas giminaičius Kelmėje. Gaisravietė sutvarkyta. Šalia jos stovi vagonėlis, apdėtas presuotų šiaudų „kitkomis“. Pro langus mus stebi trys mažesnieji.

Jaunuoliai atiduoda surinktas lėšas bei linki stiprybės. Dar 500 litų prisideda ir „Bičiulio“ redakcija.

Nelaimė

Tą vasario naktį beveik visa daugiavaikė šeima miegojo. Tik septyniolikmetė dukra ilgai žiūrėjo televizorių, vėliau SMS žinutėmis bendravo su draugėmis. Ji ir pajuto iš koridoriaus sklindantį keistą kvapą. Išbėgusi pažiūrėti, pamatė, kad dega prieangio sienos. Puolė kelti tėvus, brolius, seseris. Visi pusnuogiai basomis išpuolė į lauką.

– Namai, turtas sudegė, bet mes likome gyvi. Antrą kartą nelaimė mus aplankė, kai susirgo peršalę vaikai. Tuomet ne vieną ašarą išliejau,- sakė Gražina Mališauskienė.

Gyvenimas vagonėlyje

Padegėlių šeimyna turi nemažą ūkį, kurį reikia prižiūrėti. Po gaisro tėvai įsikūrė šaltame garaže. Tačiau vaikams sąlygos netinkamos gyventi, kaip, beje, ir suaugusiems. Kukečių seniūnijos seniūnė M. Masalskienė, pasirūpino ir surado vagonėlį, kurį už 10000 litų pažadėjo padėti nupirkti „Bėdų turgus“.

Tiesa, namelis tinkamas gyventi tik vasarą. Tačiau namelio apačią apšiltino presuotų šiaudų „kitkomis“, „įvedė“ dujinį šildymą. Kai kovą paspirgino šalčiai, dujos užšalo. Tuomet seniūnė M. Masalskienė pasirūpino elektriniais šildytuvais.

– Dieną, kai saulė pašildo, visai gerai. Tada nebereikia šildytuvų, nes namuose šilta,- pasakojo šeimininkė.

Žmonių gerumas beribis

– Visų net negaliu suminėti, kurie mums padėjo. Padėjo ne tik pinigais, daiktais, rūbais, bet geru žodžiu,– sakė G. Mališauskienė.

Pasak jos, meras V. Andrulis pasirūpino ir susitarė su Tytuvėnų miškų urėdija dėl medienos. Ūkininkas A. Meškauskas ją parvežė, lentpjūvę turintis verslininkas A. Petrauskas išpjovė.

– Mediena jau paruošta. Jei jos trūktų, sakė, dar gausime. Stogo danga ir langais parems verslininkai iš Austrijos. Pagalbos ranką ištiesė ir akciją užsienyje organizavo sūnaus Antano praktikos vadovė A. Biedermann. Dabar tik sulaukti pavasario, tuomet pašalas išeis ir galėsime pamatus kloti,- pasakojo Gražina. – Su visų žmonių, kurie mums padėjo ir dar dabar padeda, pagalba bei savo rankomis prikelsime namą naujam gyvenimui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA