BIČIULIS

<Alvydas GEŠTAUTAS>

2013-03-25Jau rašėme, kad praėjusį šeštadienį Užvenčio kultūros centre vyko Socialdemokratų partijos rajono skyriaus, vienijančio 389 narius, ataskaitinė-rinkiminė konferencija.

Jos pradžioje rajono socdemų lyderis, savivaldybės meras Vaclovas Andrulis pagerbė pastaruoju metu gimtadienį šventusius bendražygius, o kai kuriems sukaktuvininikams įteikė ir Socialdemokratų partijos skyriaus pirmininko, Vyriausybės vadovo Algirdo Butkevičiaus raštus.

Konferencijos dalyvius pasveikino valdančiosios koalicijos rajono taryboje partneriai. Beje, ji pastaruoju metu pagausėjo. Valdančiųjų pasitarimuose jau dalyvauja ir du Darbo partijos atstovai – rajono tarybos nariai, o „darbiečių“ lyderis Borisas Markulis, palinkėjęs gera nuotaika sutikti šv. Velykas, dar pridūrė:

– Esu tikintis. Jėzus buvo socialistas. Tad ir aš esu socialistas. Todėl galime bendrai dirbti rajono žmonių gerovei.

Trumpesnėmis kalbomis sveikino liberalcentristų, liberalsąjūdininkų, „tvarkiečių“ lyderiai Kęstutis Bilius, Petras Račkauskas ir Petras Beresnevičius.

Po to V. Andrulis įteikė naujiems partijos nariams socdemų bilietus. Šiais metais partijos rajono skyrių papildė 20 naujų narių. Įdomu, kad naujokų būryje yra ir žinomų rajono politinio gyvenimo veikėjų. Pavyzdžiui, Užvenčio kultūros centro darbuotoja Ona Granickienė yra kandidatavusi į rajono tarybą buvusios dešiniosios demokratų partijos, o savivaldybės administracijos darbuotojas Andrius Meškauskas – konservatorių sąrašuose. Socdemų gretas papildė ir buvę socialliberalai – Liolių seniūnas Vytautas Mikalauskas ir Algimantas Purys.

Ataskaitinį pranešimą perskaitė V. Andrulis, už finansinę veiklą atsiskaitė rajono tarybos narė Zita Loseva, o Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas S. Adomavičius pasakė, kad partiečiai buvo pavyzdingi, dori, ir moralės sargai darbo neturėjo.

Po to vyko diskusijos, o jas pakeitė rinkimai. Jau rašėme, kad į rajono socdemų lyderio postą buvo pasiūlyti trys kandidatai: V. Andrulis, rajono tarybos narys Z. Mačernius ir UAB „Kelmės vanduo“ direktorius Bronius Paliulis. Pastarieji du kandidatuoti atsisakė. Už V. Andrulį slaptai balsavo 86 iš 88 konferencijos delegatų. Tad meras ir toliau vadovaus nuo 1997 m. gausiausią rajono tarybos frakciją turintiems socialdemokratams. B. Paliulis ir Visuomenės sveikatos biuro direktorė Lina Balčiūnienė išrinkti pirmininko pavaduotojais. Z. Mačernius paprašė, kad būtų sudaryta jam galimybė ir toliau dalyvauti partijos respublikinės tarybos veikloje. Šį prašymą bendražygiai patenkino. Be to, respublikinėje taryboje ir toliau dirbs V. Andrulis, B. Paliulis ir Socialinės paramos skyriaus specialistė Jolanta Dausinienė. Partijos skyriaus sekretoriumi-kancleriu išrinktas Seimo narės Almos Monkauskaitės padėjėjas-sekretorius Ramūnas Baranauskas.

Partijos Kražių grupės vardu Stanislovas Bružas pasiūlė už ilgametį vadovavimą partijos rajono skyriui, už darbą Seime, rajono savivaldybėje Z. Mačerniui suteikti Socialdemokratų partijos rajono skyriaus garbės pirmininko vardą jam delegatai pritarė. Tad socdemai turės du pirmininkus: vienas dirbs, o kitas, jei norės, galės džiaugtis suteikta garbe.

– Esu socialdemokratas nuo gimimo, nes gimiau gegužės 1-ąją – Darbo šventės dieną,– sakė Z. Mačernius ir pažadėjo toliau uoliai tarnauti partijai, o kartu ir žmonėms. Tai pirmoji rajono politinė organizacija, turinti ir garbės pirmininką.

Konferencijos darbe dalyvavo ir kalbėjo A. Monkauskaitė bei buvęs kelmiškis Edvardas Žakaris.

Plačiau apie rajono socialdemokratų konferenciją skaitykite kovo 27 d. „Bičiulio“ numeryje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA