BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

Praėjusį šeštadienį įvyko Liberalų sąjūdžio rajono skyriaus visuotinis susirinkimas, kuriame dalyvavo 70 proc. partiečių, t.y. 112 iš 163 narių. Susirinkime buvo aptarti du klausimai: pretendento į mero ir kandidatų sąrašo į rajono tarybą tvirtinimas.

Dar anksčiau kiekvienam liberalsąjūdininkui elektroniniu paštu buvo išsiųstas prašymas pasiūlyti kandidatus į merus. Elektroniniu paštu buvo pasiūlyti trys kandidatai: skyriaus pirmininkas, rajono tarybos narys, verslininkas Petras Račkauskas, mero pavaduotojas Kęstutis Bilius bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Saulius Michailovas. Pastarasis ir P. Račkauskas atsisakė kandidatuoti. Už Bilių balsavo absoliuti susirinkimo dalyvių dauguma. Tik du pasisakė prieš K. Biliaus kandidatūrą, o aštuoni susilaikė.

Liberalsąjūdininkai patvirtino ir politinės organizacijos 51 kandidato sąrašą rinkimams į rajono tarybą. Sąrašo lyderis yra P. Račkauskas. Pirmajame penketuke yra dar trys dabartiniai rajono tarybos nariai: K. Bilius, Algimantas Prokopavičius ir Žydrūnas Grencevičius. Penktąja įrašyta Kražių gimnazijos mokytoja Dalia Stankuvienė. Šeštoje – vėl dabartinė rajono tarybos narė Danutė Ivanauskienė. Septintas – automobilių sporto entuziastas Tomas Savickas, aštuntas – verslininkas iš Tytuvėnų Mečislovas Apukas, devintas – ūkininkas Gintautas Janušauskas iš Kelmės apylinkių seniūnijos ir dešimtas – Stulgių jaunimo klubo lyderis Arminas Butkus.

Šiame sąraše yra tik vienas valstybės tarnautojas – Saulius Michailovas, kurio tiesioginis darbas ir politinė veikla nesuderinami. Tokiems valdininkams, besitikintiems „papuošti“ partijų sąrašus, reikės mokėti užstatą, prilygstantį vienam vidutiniam mėnesio darbo užmokesčiui, kuris dabar Lietuvoje yra 2359 Lt. Jei valdininkas – kandidatas nepateks į tarybą ar patekęs atsisakys mandato, užstatas nebus grąžintas. P. Račkauskas, paklaustas, gal už S. Michailovą užstatą mokės partija, atsakė neigiamai ir pridūrė, kad jo vadovaujama politinė organizacija neturi lėšų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA