BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

Praėjusį savaitgalį į Pakėvio dvarą, kurio atstatymo iniciatorius buvo verslininkas, rajono tarybos narys, Liberalų sąjūdžio rajono skyriaus pirmininkas Petras Račkauskas, sugužėjo būrys politikų. Vieni atvyko nuosavais automobiliais, kiti – savivaldybės mikroautobusu. Tai kadenciją baigiančios rajono tarybos valdančiosios daugumos atstovai: socialdemokratai, liberalsąjūdininkai ir „tvarkiečiai“. Koalicijoje dominuoja socdemai, turintys septynis mandatus. Ši partija, nuo 1997 m. rajono taryboje turinti gausiausią frakciją, o nuo 2000-ųjų meru renkamas jos atstovas, tikisi likti įtakinga ir po kovo 1-ąją vyksiančių savivaldos rinkimų, todėl liberalsąjūdininkai, kai prie jų prisijungė ir vicemero Kęstučio Biliaus vadovaujantys liberalcentristai, turintys penkis ir „tvarkiečiai“, teturintys vos du mandatus atstovaujamojoje valdžioje, nori pasirašyti iki savivaldybės tarybos rinkimų būsimos koalicijos sutartį. Pakėvio pobūvio dalyvių teigimu (redakcijai pavardės žinomos – aut. pastaba), labiausiai sunerimęs buvo „tvarkiečių“ lyderis, savivaldybės administracijos vicedirektorius Vincas Metrikis, skundęsis dėl ignoravimo, viešumo tarp koalicijos partnerių stygiaus.

Račkauskas, paklaustas ar nori, kad K. Bilius, jei nebus išrinktas meru, toliau dirbtų vicemeru, atsakė teigiamai. Kadangi P. Račkausko vadovaujama bendrovė stato Kelmėje daugiafunkcį sporto centrą, paklausėme, gal K. Biliaus kandidatūrą liberalsąjūdininkai ir iškėlė į merus, kad pastarasis politikas yra šio centro statybos iniciatorius?

– Taip, Kęstutį remiame. Mano žiniomis, jo iniciatyva yra iškovotas šiems metams finansavimas komplekso statybai. Ir šią informaciją sužinojau ne iš Biliaus, o iš kitų žmonių,– mums sakė P. Račkauskas.

Tačiau socdemų stovykloje kalbama, kad daugiausia prie šio objekto statybos tęstinumo prisidėjo pirmiausia Seimo narė Alma Monkauskaitė ir meras Vaclovas Andrulis.

– Koalicijos išsaugojimo iniciatyvą turi rodyti „didieji“, t. y. socialdemokratai, nes abejoju ar jie be partnerių sėkmės atveju suformuos valdančiąją daugumą,– „Bičiuliui“ sakė V. Metrikis. – Taip, dabar mes turime du tarybos narius, bet tikiuosi kitoje kadencijoje trijų mandatų, tada ir mes būsime įtakingesni.

– Mes tik sutarėme per rinkimų kampaniją elgtis korektiškai ir vieni kitų nekritikuoti,– „Bičiuliui“ sakė V. Andrulis. – Nežinau, kodėl reikia skubinti išankstinės sutarties pasirašymą? Juk neaišku, kas bus meru, negalima teigti, jog valdančiojoje daugumoje esančios partijos turės savo atstovus ir būsimos kadencijos rajono taryboje. „Bičiulio“ šaltinių teigimu, gali būti ir kitų priežasčių, kurios stabdo kai kuriuos įtakingus socdemus nuo bendradarbiavimo sutarties su dabartiniais partneriais. Mūsų žiniomis, meras V. Andrulis priklausė tai kairiųjų grupei, kurie dar po 2011 m. savivaldos rinkimų pirmenybę teikė rinkėjų valiai, o ne siauriems partiniams interesams. Priminsime, kad 2011 m. dalis socdemų siūlė į koaliciją kviesti tuomet dar valstiečius liaudininkus, gavusius penkis mandatus, ir konservatorius-krikdemus, pagal gautų balsų skaičių likusius trečioje vietoje. Tačiau tuometinis kairiųjų lyderis Zenonas Mačernius pasirinko kitą variantą – burti koaliciją su partijomis, gavusiomis mažiausiai mandatų, t. y. liberalcentristais, liberalsąjūdininkais ir „tvarkiečiais“.

O ką apie perspektyvą galvoja opozicija?

– Dabartinės rajono valdančiųjų koalicijos suformavimą lėmė stora piniginė ir su ja susiję interesai,– sakė konservatorius-krikdemas E. Ūksas. – Mes su „valstiečiais“ dirbsime iki kadencijos pabaigos. Bet apie būsimą koaliciją nekalbame, nes ji priklausys ir nuo to, ką žmonės išrinks meru.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA