BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

Jau rašėme, kad rajono tarybos rinkimuose dalyvavusios partijos dar kovo 1-ąją, t. y. rinkimų dieną, kol nebuvo žinomi nei rajono tarybos, nei mero rinkimų preliminarūs rezultatai, pasirašė pirmąją bendradarbiavimo sutartį. Antroji atsirado kitą dieną. Įdomu, kad abi sutartis per dvi dienas suspėjo pasirašyti Darbo partija. Per dvi savaites iki antrojo mero rinkimų turo vyko dar kelios konsultacijos tarp įvairių partijų.

Kai kovo 15-osios vėlų vakarą paaiškėjo, kad rajono meru išrinktas socialdemokratas Vaclovas Andrulis ir kairieji iš viso rajono taryboje gavo 9 iš 25 mandatų, tuomet pastarieji, keturi liberalsąjūdininkai ir Darbo partija, kuriai 2015-2019 m. kadencijoje atstovaus Rimas Bertašius – iš viso 14 politikų – pasirašė koalicijos sutartį. Buvo sutarta, kad socialdemokratai be išrinkto mero pretenduos į savivaldybės administracijos direktoriaus postą, į kurį vėl bus siūloma dabartinė jos vadovė Irena Sirusienė.   Liberalsąjūdininkai, prie kurių prisijungė ir R. Bertašius, siūlys savo kandidatus į vicemero ir vicedirektoriaus postą. Tačiau Liberalų sąjūdžio rajono taryba į vicemero postą pasiūlė ne bendrapartietį, dabar šias pareigas užimantį Kęstutį Bilių, bet Kražių gimnazijos mokytoją Dalią Balčiūnienę, o į vicedirektorės pareigas – Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistę Ireną Janušienę. Tačiau K. Bilius pareiškė, jog išeina iš valdančiosios daugumos. „Bičiuliui“ šis politikas sakė, kad jis pagal gautus pirmumo balsus lenkia D. Balčiūnienę, o taip pat skirtingai nei pastaroji, politikos naujokė, turi dvylikos metų patirtį rajono atstovaujamojoje valdžioje.

– Jei Kęstutis pasitraukia iš valdančiosios daugumos, aš nesiruošiu būti koalicijos, kuri teturi 13 mandatų, vadovu,– mums sakė V. Andrulis. – Pateikėme pasiūlymą Valstiečių ir žaliųjų sąjungai, kuri gavo septynis mandatus, burti naują valdančiųjų daugumos koaliciją. Tuomet bus atsižvelgta ir į rinkėjų nuomonę, nes valdžioje bus dviejų politinių organizacijų atstovai, gavę solidžiausią palaikymą.

„Valstiečiai“ su socdemų pasiūlymu sutiko. Jų lyderis J. Rimkus irgi buvo patenkintas, kad šį kartą kairieji paisė žmonių nuomonės.

Balandžio 7-ąją 17 valandą turėjo įvykti pirmosios socdemų ir „valstiečių“ konsultacijos dėl koalicijos sutarties, programos, gal ir vadovaujančių postų. Tiek V. Andrulis, tiek J. Rimkus vardan kompromiso neatmetė ir „Vilniaus varianto“, t. y. kad vienas administracijos vadovų būtų nepartinis, o sumanus vadybininkas.

– Ir aš girdėjau kalbas apie naują daugumos koaliciją, – „Bičiuliui“ sakė liberalsąjūdininkų lyderis Petras Račkauskas. – Tačiau V. Andrulio apie tai neklausiau ir neklausiu. Meras yra valdančiosios daugumos lyderis ir jis turi informuoti apie koalicijos susirinkimus ar permainas joje. Be to, mūsų ir socdemų sutarties niekas neanuliavo. Ji tebegalioja.

Priminsime, kad pirmasis rajono tarybos posėdis, kuriame prisieks jos nariai, meras, bus renkami vicemeras ir administracijos vadovai, galbūt mero teikimu skiriami ir komitetų pirmininkai, įvyks balandžio 16-ąją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA