BIČIULIS

Loreta DIRBANAUSKAITĖ

Praėjusį penktadienį į Kelmės krašto muziejų savo talento gerbėjus pakvietė moterų vokalinis ansamblis „Sidabrinė gija“, kuris minėjo 20 metų kūrybinės veiklos jubiliejų.

Renginio vedėja Jadzė Gaupšienė pasveikino moteris su šia sukaktimi ir pasidžiaugė, kad per 20 metų nė viena jų nemetė dainos.

Savo koncertą ansamblis pradėjo nuo dainų apie Tėvynę popuri.

Jau daugelį metų moterų ansamblį „Sidabrinė gija“ draugystė sieja su Kelmės kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Kelmynė“. Todėl koncerte ir kapela „Kelmynė“ dovanojo savo melodijas ir dainas.

„Sidabrinės gijos“ repertuare ne viena jų vadovės Genovaitės Jokubauskienės daina, sukurta pagal jos pačios žodžius. Skambėjo dainos, sukurtos pagal ilgamečio laikraščio „Bičiulis“ darbuotojo Bronislavo Klimašausko bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistės Jadzės Gaupšienės eiles.

Ansamblis „Sidabrinė gija“ dainą „Gluosniai“ pagal Br. Klimašausko žodžius skyrė Amžinybėm išėjusiam A. Lipeikai, kurio vadovaujamas instrumentinis trio ilgus metus akompanavo šiam ansambliui.

Nė vienas moterų vokalinio ansamblio koncertas neapsieina be „Paryžiaus tango“. Ši daina skambėjo ir jubiliejiniame koncerte. Netrūko dainų ir apie Kelmę.

Muzikinę dovaną įteikė Genutės Penikienės vadovaujamas mišrus vokalinis ansamblis „Vakarė“.

Moterų vokalinio ansamblio „Sidabrinė gija“ vadovė Genutė Jokubauskienė dėkojo moterims ir prisiminė, kaip prieš dvidešimt metų susikūrė ansamblis.

– Nesu šio ansamblio įkūrėja. Šis ansamblis atsirado dėka mano chorisčių Zitos Adomaitienės, Valerijos Lipeikienės ir Aldonos Orvidienės,– prisiminė ansamblio vadovė. – Pirmiausia dainavome sau, nes be dainos neįsivaizdavome savo gyvenimo. Po to mūsų vyrai pareiškė pretenzijas, kad renkamės, dainuojame, tačiau jie mūsų negirdi. Todėl pirmąjį koncertą surengėme savo vyrams, giminėms ir draugams. Na, o kai padainavome mokyklų direktoriams, tuomet ir prasidėjo mūsų kelionės po mokyklas. Prieš keletą metų mus išgirdo Kelmės kultūros centro direktorius Arnas Arlauskas, kuris susidomėjo, kam mes priklausome. Išgirdęs, kad niekam, jis mus pakvietė po savo sparnu.

Ansamblis „Sidabrinė gija“ dainomis dėkojo ištikimiems savo gerbėjams, o gerbėjai gražiausias gėles skyrė ansamblietėms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA