BIČIULIS

Loreta DIRBANAUSKAITĖ

Kelmės kultūros centras kartu su Lietuvos dailininkų sąjungos nariu grafiku Andriumi Seselsku kviečia Šiaulių apskrities (Akmenės, Joniškio, Kelmės, Pakruojo, Radviliškio, Šiaulių rajonų bei Šiaulių miesto) švietimo įstaigų moksleivius nuo 12 iki 18 metų dalyvauti kasmetiniame piešinių konkurse „Pieštuko virtuozo beieškant“. Konkurse gali dalyvauti ir meno mokyklų ugdytiniai.

Grafikas Andrius Seselskas mintį surengti konkursą mėgstamiems pieštuku piešti vaikams brandino seniai.

– Konkursų tikrai netrūksta nei Lietuvoje, nei Kelmėje. Tačiau man rūpėjo organizuoti tokį konkursą, kuris turėtų įspūdingą prizinį fondą. Juk vaikams neužtenka vien padėkos raštų, kurie dažnai net nebūna įrėminti. Dažnai tokį raštą gavęs vaikas pareina namo, jį įmeta į stalčių ir pamiršta. Man visada norėjosi, kad vaikai pajustų, jog piešdami jie gali užsidirbti, kad jų darbai yra vertinami ir pinigine išraiška,– pasakojo A. Seselskas. – Kas žino, kaip būtų susiklostęs mano, kaip grafiko, kelias, jei ne kelionė į Prancūziją kai man buvo penkiolika metų. Kai su teatru svečiavomės toje šalyje, gyvenau režisierės ir dailininko šeimoje. Šeimininkas, sužinojęs, kad mėgstu piešti, paprašė viešnagės metu nupiešti keletą piešinių. Vėliau tuos mano piešinius nuskenavo, išdidino, įrėmino ir surengė pirmąją mano personalinę parodą. Kas nesvajoja apie savo darbų parodą ir dar Prancūzijoje?! Atsisveikinant ši šeima visus mano darbus nupirko už didelę pinigų sumą. Be to, jiems turėjau pažadėti, kad niekada nenustosiu piešti. Tuomet man labai pasisekė. Dabar atėjo laikas tai pakartoti. Gal įspūdingi rėmėjų prizai paskatins konkurso dalyvius nenustoti piešti?

O prizai išties įspūdingi. Nugalėtojas gaus 100 eurų piniginį prizą bei tikro aukso statulėlę, kurią jau gamina mūsų krašto juvelyras Vaidas Sapragonas.

Kaip kilo mintis pagaminti auksinę statulėlę?

– Susitikimų su mano grafikos darbų gerbėjais metu dažnai išgirstu klausimą, su kokiais pieštukais piešiu? Gal auksiniais?– juokėsi A. Seselskas. – Taip gimė mintis pagaminti auksinę statulėlę, kuri laikys grafitinį pieštuką.

Antrosios vietos laimėtojo laukia 75 eurų, o trečiosios vietos – 50 eurų piniginiai prizai. Tai dar ne viskas. UAB „Smiltainis ir Ko“, viena didžiausių Lietuvoje produktus iš popieriaus ir kartono biurui, mokyklai ir profesionaliai kūrybai gaminanti įmonė, įsteigė net 50 prizų geriausių piešinių autoriams. Be šios įmonės atsirado dar ne vienas rėmėjas.

– Kviečiu visus, mėgstančius piešti, dalyvauti šiame konkurse. Tikrai neliks nė vieno nuskriausto. Be to, tikiuosi, kad kitais metais šis konkursas taps respublikiniu,– pasakojo A. Seselskas.

Konkursinis darbas – grafikos darbas – piešinys (A4 formato), kuris turi būti nupieštas ant grafikos piešimui pritaikyto specialaus popieriaus lapo grafitiniais pieštukais (pasirinktinai nuo 7H iki 8B).

Iki kovo 31 d. darbus reikia atnešti dailininkui A. Seselskui. Balandžio 3-7 dienomis Lietuvos dailininkų sąjungos narių grafikų komisija, pagal vertinimo kriterijus, įvertins kūrybinius darbus.

Balandžio 10-14 dienomis 50 geriausiųdarbų bus įrėminti ir paruošti eksponavimui Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerijoje.

Balandžio 14 dieną įvyks įspūdingas, teatralizuotas konkurso dalyvių darbų parodos atidarymas ir apdovanojimų ceremonija.

Seselskas pasakojo, kad konkurso nuostatus išsiuntė visoms apskrities mokykloms. Be to, žadėjo apsilankyti mokyklose ir pats pristatyti šį konkursą, paskatinti jame dalyvauti mokinius.

Šis konkursas, pasak A. Seselsko, pirmas žingsnis įgyvendinant svajonę – Kelmėje suburti piešiančių pieštukais dailininkų branduolį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA