BIČIULIS

Ona PETRAVIČIENĖ

Dar prieš Naujuosius metus į redakciją užsukusi Indrė L. neslėpė nusivylimo:

– Kokia neteisybė. Šiaulių valstybinėje kolegijoje tapau komunikacijos vadybos viešojo valdymo magistre, o grįžusi po mokslų į Kelmę, negaliu įsidarbinti.

Kai jauna specialistė iš pažįstamų išgirdo žinią, kad gruodžio viduryje buvusi Kelmės jaunimo centro darbuotoja I. Žimkienė išeina gimdymo atostogų, o vietoje jos savivaldybės administracija priims naują žmogų, dar lapkričio mėnesį kreipėsi į Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktorę Ireną Sirusienę. Indrė labai apsidžiaugė, kai iš I. Sirusienės išgirdo patikinimą, kad ji kol kas esanti pirmoji kandidatė, o jei norinčiųjų dirbti atsiras daugiau, bus skelbiamas konkursas, kurio metu ir bus atrenkamas naujas darbuotojas.

– Žinių iš savivaldybės laukiau daugiau kaip mėnesį. Ir kaip teko skaudžiai nusivilti išgirdus, kad į laisvą vietą priimtas kitas darbuotojas be jokio konkurso. Abejoju, ar mano CV administracija iš viso buvo atvertusi?.. O jeigu šiam darbui buvo reikalingas darbinę patirtį turintis žmogus, tai kaip ir kur man tos patirties įgyti, jei niekas su manimi nesiskaito? – klausė Indrė.

Praėjusių metų pabaigoje nei Indrei, nei mums nepavyko išsiaiškinti, kodėl jauna specialistė negavo išsvajoto darbo, nes rajono savivaldybės administracijos direktorė I. Sirusienė dar prieš šv. Kalėdas susižeidė ir gavo nedarbingumo lapelį. Kovo trečiąją apsilankius I. Sirusienės kabinete, administracijos direktorė prisiminė apie buvusį Indrės vizitą.

– Tiesa, kad tuo metu į I. Žimkienės vietą kandidatų nebuvo. Bet aš viena įdarbinimo reikalų nesprendžiu, todėl ir šį kartą Indrę pasiunčiau pas atitinkamus specialistus,– prisiminė administracijos direktorė.

Kaip toliau klostėsi reikalai, kalbėjo administracijos direktorės pavaduotoja Danutė Genutienė bei Teisės ir personalo skyriaus vyriausiasis specialistas Petras Barakauskas.

Pastarasis aiškino, kad priimant į darbą projektų vykdytoją, skirtingai nei administracijos darbuotoją, nebūtina skelbti konkursą ar vykdyti atranką.

– Svarbiausia, kad pretendentas turėtų aukštąjį universitetinį išsilavinimą bei patirtį projektų įgyvendinimo srityje. Kadangi to griežtai iš mūsų reikalauja agentūra, tai ir ieškojome patirtį turinčio, patikimo žmogaus,– sakė P. Barakauskas.

Administracijos direktorės pavaduotoja D. Genutienė teigė, kad su dviem kandidatais vyko pokalbis, o po apklausos buvo nuspręsta projektų vykdymą patikėti šio darbo patirtį turinčiai Rimai Bivainienei.

Pavaduotoja sakė, kad Indrės specialybė neatitiko keliamų reikalavimų, bet niekas iš savivaldybės administracijos net nesiteikė apie tai informuoti darbo ieškančios moters.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA