BIČIULIS

Loreta DIRBANAUSKAITĖ

Jau ne vienerius metus Kelmės miesto Dvaro kvartalo gyventojai mina mero V. Andrulio ir UAB „Kelmės vanduo“ direktoriaus B. Paliulio kabinetų slenksčius, klausdami, kada jie sulauks centralizuoto vandens tiekimo ir nuotekų surinkimo tinklų. Iš UAB „Kelmės vanduo“ direktoriaus B. Paliulio vis sulaukiama atsakymų, kad po metų kitų jų namus pasieks civilizacija. Gyventojai užliūliuojami pažadais, kad jau paruoštas projektas, belieka sulaukti tik nuotekų valyklos pajėgumų sustiprinimo ir t.t.

Tiesa, kas kreipėsi į merą V. Andrulį, gerų žinių neišgirsdavo. Meras tvirtindavo, kad dar neaišku, kada Dvaro kvartalo gyventojai sulauks centralizuoto vandens tiekimo ir nuotekų surinkimo tinklų.

Spaudoje pasirodė straipsniai apie tai, kad Europos Komisija prieš Lietuvą pradėjo pažeidimo procedūrą dėl to, jog per daug šalies gyventojų vis dar nėra prisijungę prie centralizuotos nuotekų tvarkymo sistemos. Jei pažeidimas nebus pašalintas, Europos Teisingumo Teismas Lietuvai gali skirti milijonus eurų siekiančią baudą.

Pagal Europos Komisijos direktyvą Lietuvoje daugiau nei 2 tūkst. gyventojų turinčiose gyvenvietėse privalo veikti centralizuota vandens tiekimo ir nuotekų surinkimo sistema, o valstybė privalo užtikrinti, kad 98 proc. gyventojų turi naudotis tokia infrastruktūra. Tačiau Lietuva šių rodiklių dar nepasiekė.

Turto valdymo ir komunalinio ūkio komiteto posėdyje UAB „Kelmės vanduo“ direktorius B. Paliulis pristatė 2016 metų veiklos ataskaitą. Jis sakė, kad dar ne visi gyventojai, turintys galimybę, yra prisijungę prie centralizuoto vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo tinklų. Aplinkos ministerija šiuo metu rengia Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymo pataisas. Planuojama, kad laiku neprisijungusiems gyventojams bus taikomas įspėjimas su terminu ištaisyti pažeidimą. Jei per įspėjime nustatytą terminą nebūtų prisijungta, gyventojui būtų taikoma piniginė bauda. Dėl baudos dydžio šiuo metu dar nėra apsispręsta.

O ką daryti tiems gyventojams, kurie civilizacijos savo namuose laukia, tačiau neturi galimybių prisijungti prie centralizuoto vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemos?

To ir buvo paklausta komiteto posėdžio metu UAB „Kelmės vanduo“ direktoriaus B. Paliulio ir mero V. Andrulio.

Meras konkrečių datų įvardinti negalėjo. Pasak jo, gyvenvietėms, turinčioms daugiau nei 2 tūkst. gyventojų, ES nebeteikia paramos. Savivaldybė tiek savo lėšų neturi. Meras V. Andrulis sakė, kad norint sutvarkyti Dvaro kvartalą, tektų didinti vandens tiekimo kainas kitiems gyventojams, o to daryti nesiruošiama. Meras pasiūlė UAB „Kelmės vanduo“ direktoriui B. Paliuliui ruošti projektą, pagal kurį Dvaro kvartalo gyventojams centralizuoto vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo tinklai būtų nutiesti, jei gyventojai prisidėtų 50 proc. savo lėšų. Įdomu, ar atsiras tokių gyventojų, kurie turės keliolika tūkstančių eurų atliekamų lėšų? Juk vamzdynų klojimas kainuoja ne kelis šimtus eurų.

Žurnalistei bandant sulaukti tikslaus atsakymo, kada Dvaro kvartalas sulauks civilizacijos, ją pertraukė komiteto pirmininkas Z. Mačernius, sakydamas, kad tai per menka problema, dėl kurios komitetas turi gaišti tiek laiko. Matyt, rinkimai dar negreitai, tai kam rūpintis rinkėjų balsais. O vėliau vėl galima bus pamaloninti pažadais, kad po metų kitų sulauks Dvaro kvartalo gyventojai centralizuoto vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo tinklų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA