BIČIULIS

 Alvydas GEŠTAUTAS

– Į mane kreipėsi rinkėjai, gyvenantys Kelmėje, Nepriklausomybės gatvėje. Jie išgirdo, kad šioje gatvėje, prie ligoninės, iš vienos mūsų savivaldybės darbuotojos nupirktas namas ir jame bus įrengti grupinio gyvenimo namai, priklausantys Aukštelkės socialinės globos namams. Kitas pastatas nupirktas irgi Kelmėje, Vilbėno gatvėje. Gyventojai yra sunerimę dėl tokių įstaigų steigimo be jų sutikimo,– telefonu mums sakė rajono tarybos narys Egidijus Ūksas.

– Aš irgi tik neoficialiai žinau, kad šiose gatvėse nupirkti namai. Aukštelkės socialinės globos namų direktorei Janinai Baranauskaitei siūliau, kad nors vieną namą nupirktų Tytuvėnuosae, nes taip būtų patogiau žmonėms, dabar dirbantiems Aukštelkės socialinės globos namų Pagryžuvio padalinyje. Tokį variantą siūliau ir socialinės globos ir darbo ministrui Linui Kukuraičiui,– mums sakė rajono meras Vaclovas Andrulis.

– Manęs net prašė vienas tytuvėniškis pasiteirauti, ar dar nevėlu siūlyti namą. Paskambinau J. Baranauskaitei ir ši atsakė, jog namai jau nupirkti. Aš taip pat direktorei siūliau bent vieną namą nupirkti Tytuvėnuose,– teigė savivaldybės administracijos direktorė Irena Sirusienė.

Kadangi Aukštelkės socialinės globos namai yra biudžetinė įstaiga, tai pastatų pirkimui reikėjo konkurso. Tačiau niekas nematė skelbimo apie viešą pirkimą.

– Buvo paskelbta ten, kur reikalauja skelbti Viešųjų pirkimų įstatymas,– „Bičiuliui“ atsakė J. Baranauskaitė.

Nors praėjusį ketvirtadienį Pagryžuvio padalinio darbuotojams buvo parodyti pastatai, kuriuose jie dirbs, tačiau J. Baranauskaitė neatskleidė konkrečių adresų.

– Ateis laikas, namus pritaikysime socialinei globai, tuomet ir paviešinsime adresus. Dabar skelbti jų nenorime, kadangi Kelmės gyventojai yra nusistatę prieš žmones su negalia,– aiškino J. Baranauskaitė. – Sakykite, ar su jais turi kaimynas derinti, jei apgyvendina pas save neįgalų žmogų? Neturi. Taip yra ir su grupinio gyvenimo namais. Derinimai nenumatyti įstatymuose. Tegul gyventojai nesibaimina. Čia bus ne Rokiškis (ten esančioje psichiatrinėje ligoninėje priverstinai, t. y. teismo sprendimu, gydomi žmonės – aut. pastaba), ne kalėjimas. Mūsų įsteigti namai bus beveik tokie pat kaip Paprūdžiuose.

Beje, praėjusį ketvirtadienį Pagryžuvio padalinio darbuotojai buvo supažindinti ir su Paprūdžių grupinio gyvenimo namais.

– Geriausia tokius žmones įkurdinti kaime, atokiau nuo gyvenvietės, kur yra didelė erdvė. Tokie žmonės turi psichikos problemų, jie gali į gretimą kiemą numesti neužgesintą nuorūką ir pan. Neįsivaizduoju, kaip galima apgyvendinti tokius žmones labai judrioje Nepriklausomybės gatvėje,– mums sakė Pagryžuvyje darbo patirtį turinti socialinio darbo specialistė. – Nenoriu, kad būtų paviešinta mano pavardė, nes bijau „raganų medžioklės“.

Baranauskaitė, paklausta, kada bus pradėti darbai nupirktuose namuose, atsakė:

– Kai bus rangovas. Jį parinksime Viešųjų pirkimų įstatymo numatyta tvarka.

Be to, direktorė pridūrė, kad Aukštelkės socialinės globos namų steigėja yra Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, ir su savivaldybe nieko derinti nereikia.

Tačiau pagal Vietos savivaldos įstatymą bet kuri savivaldybės teritorijoje veikianti valstybinė įstaiga, jos padalinys, nepriklausomai nuo pavaldumo, privalo teikti informaciją merui, rajono tarybos nariams, jei tai reikalinga jų pareigoms vykdyti. Šiuo atveju į E. Ūksą kreipėsi rinkėjai, tad direktorė turėtų suteikti politikui informaciją, nes be jos rajono tarybos narys negali atsakyti gyventojams.

Priminsime, kad socialinės apsaugos ir darbo ministro L. Kukuraičio savivaldybei adresuotame rašte nurodoma, kad dviejų pastatų pirkimui bei jų pritaikymui socialinei globai skirta 160 tūkst. eurų. Už kokią sumą nupirko du namus Kelmėje neaišku, nes Aukštelkės socialinės globos namų interneto tinklalapyje nėra viešiesiems pirkimams numatytoje paskyroje pranešimo apie šių namų pirkimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA