BIČIULIS

<Irena SIRUSIENĖ
Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktorė
>

Didžiosios anties kiaušiniaiLiaudies meno šventės metu Kražantės užtvankos saloje, nusileidus sutemoms, vyksta Ugnies misterija. Ugnis – svarbiausias lietuvių tradicijų simbolis. Žmonės nuo seno ypatingai gerbė ugnį, rūpestingai ją saugojo ir gerbė. Ji skleidė ne tik šviesą ir šilumą, bet ir simbolizavo nenutrūkstamą šilumos, giminės ir bendruomenės gyvybės jėgą.

Ruošiantis šventei ir ugnies misterijai, vyksiančiai 2012 m. gegužės 25 d., Kražantės užtvankos saloje buvo pjaunama žolė. Pjaunant buvo pastebėti trys ančių lizdai su kiaušiniais. Viename lizde tupėjo antis. Kadangi šalia žvejoja žvejai, maudosi vaikai, antys yra nubaidomos. Viename lizde kiaušiniai jau buvo atšalę. Nutarta kiaušinius, kurie dar buvo šilti, perkelti į inkubatorių. Išsiritę ančiukai bus nuvežti į Kražantės upę ir paleisti. Už paros jie jau bus savarankiški.

Laukinės gyvūnijos įstatymas leidžia perkelti kiaušinius esant būtinumui ir informavus Regiono aplinkos apsaugos departamentą (RAAD). 2012 m. gegužės 23 d. RAAD direktorės pavaduotoja V. Kozakienė buvo informuota apie kiaušinių perkėlimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA