BIČIULIS

<Alvydas GEŠTAUTAS>

Įvyko rajono tarybos posėdis. Jame politikai išnagrinėjo 40 klausimų. Tačiau pats svarbiausias buvo paskutinis – dėl mero Kosto Arvasevičiaus atleidimo iš pareigų.

Turbūt pirmą kartą naujausioje mūsų laikraščio istorijoje rajono tarybos posėdžio aprašymą ir pradėsime nuo paskutiniojo sprendimo – K. Arvasevičiaus pareiškimo atleisti iš mero pareigų. Šiame pareiškime, kurį perskaitė vicemeras Kęstutis Bilius, K. Arvasevičius prašo nuo birželio 1 dienos atleisti iš mero pareigų dėl sveikatos problemų. Iš posėdyje dalyvavusiųjų 24 rajono tarybos narių 21 balsavo už K. Arvasevičiaus prašymo patenkinimą. Trys politikai „tvarkietis“ Petras Beresnevičius, socialdemokratas Rimantas Motuzas ir konservatorius–krikdemas Antanas Levickas susilaikė. Pastaruosius tokiam apsisprendimui, galbūt, paskatino posėdyje dalyvavusio Vyriausybės atstovo Šiaulių apskrityje Jono Novogreckio pastebėjimas:

– Merą jūs rinkote slaptu balsavimu. Tokiu balsavimo būdu turėtumėte balsuoti ir už jo atleidimą iš pareigų,– sakė Vyriausybės atstovas. – Žinoma, gal savo reglamente esate numatę kitą tvarką.

Susidarė įspūdis, kad didžioji politikų dalis nežinojo reglamento nuostatos.

Buvusiam merui rajono tarybos vardu dėkojo K. Bilius. Po to pats J. Novogreckis, teikdamas rožių puokštę, K. Arvasevičiui sakė padėkos žodžius už bendradarbiavimą:

– Mūsų įsitikinimai gal ir gerokai skiriasi (J. Novogreckis yra konservatorius–krikdemas, K. Arvasevičius – socdemas,– A. G. pastaba), tačiau jie mus ne skyrė, o diskusijose, bendravime tik suartino.

Bet užvakar K. Arvasevičius neatsisveikino su rajono taryba. Jos nario mandatą tebeturi. Paklaustas, ar liks rajono atstovaujamojoje valdžioje, pasakė:

– Buvo atėję trys bendrapartiečiai, prašė, kad likčiau rajono taryboje. Man tas pats. Tegul frakcija sprendžia,– dar praėjusį antradienį „Bičiuliui“ sakė K. Arvasevičius.

Mūsų žiniomis, K. Arvasevičiaus likti rajono taryboje prašė Zenonas Mačernius, Stanislovas Baltrušaitis ir Rimantas Motuzas. Viešojoje erdvėje pasklido kalbų, kad valdančiosios daugumos siūlomam kandidatui į merus socdemų lyderiui, Kražių seniūnui Vaclovui Andruliui kliūtis užimti rajono vadovo postą bando sudaryti neseniai iš savivaldybės administracijos direktoriaus atstatydintas ir dabar į rajono tarybą grįžęs Z. Mačernius. Labai patikimų šaltinių teigimu, minėta trijulė mandatų neatsisakyti ragino ir kai kuriuos kitus savo frakcijos narius. Tuo bandoma užkirsti kelią gauti V. Andruliui rajono tarybos nario mandatą, be kurio jis negali būti meru. Tiesa, V. Andrulis iškovojo šį mandatą po pernykščių savivaldos rinkimų, bet jo atsisakė, nes politiko mandatas nesuderinamas su seniūno darbu. Vieša paslaptis, kad Z. Mačernius ne visada patenkintas V. Andrulio elgsena. Jaunesnieji socdemai tai aiškina tuo, kad V. Andruliui labiau priimtina kolektyvinė, demokratiška partinė veikla, O Z. Mačerniui – autoritarinė. Be to, pastarasis mano, kad V. Andrulis nesugebėjo jo apginti ir dėl to, socdemų patriarchas prarado administracijos direktoriaus postą. Beje, tokios versijos pasiekė ir Seimą. Tą byloja ir kai kurių seimūnų skambučiai į mūsų redakciją.

– Būtų didelė klaida, jei Arvasevičius, turėdamas tokią didelę politinio darbo patirtį, atsisakytų mandato. To nedaryti tikrai agituoju. O apie kitus faktus nieko nežinau,– teigė Z. Mačernius.

O K. Arvasevičiaus atsistatydinimo išvakarėse mes sulaukėme kelių skambučių iš Tytuvėnų apylinkių seniūnijos, kuriai anksčiau vadovavo S. Baltrušaitis, kad sklinda kalbos, jog meru bus Z. Mačernius. Pastarasis neaišku, rimtai ar juokais sakė:

– Tai natūralu. Mano reitingas iš visų rajono tarybos narių per rinkimus buvo aukščiausias. Nematau nieko keisto, jei sulaukčiau tokio pasiūlymo.

Plačiau apie tarybos posėdį – birželio 2 d. „Bičiulyje“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA