BIČIULIS

<Alvydas GEŠTAUTAS>

Jau rašėme, kad praėjusios savaitės pradžioje vyko rajono tarybos Socialdemokratų frakcijos posėdis, kuriame išsiskyrė nuomonės dėl būsimo mero kandidatūros, kurią pagal valdančiosios daugumos sutartį turi siūlyti socdemai. Jie pasiūlė, o koalicijos partneriai liberalcentristai, liberalsąjūdininkai ir „tvarkiečiai“ pritarė Kražių seniūno Vaclovo Andrulio kandidatūrai. Priminsime, jis yra ir rajono socialdemokratų vadas. Tačiau po to norą užimti mero postą pradėjo reikšti socdemų patriarchas, prieš kelis mėnesius atstatydintas (ne be koalicijos partnerių pritarimo) iš savivaldybės administracijos direktoriaus pareigų Zenonas Mačernius. Bendrapartiečiams jis teigė, kad jį palaiko 13 politikų, t.y. tiek, kiek reikia slapto balsavimo balsų rajono vadovo postui užimti.

– Andrulis kalbėjo, kad jis nenori būti meru, bet kandidatuoti į šį postą verčia susiklosčiusios aplinkybės,– „Bičiuliui“ teigė Z. Mačernius. – Ar tikrai partijos pirmininkas į mero kėdę pretenduoja be didelio entuziazmo, ir norėjau įsitikinti. Pasirodo, Andrulis nori šio posto. Ir netgi labai nori.

Z. Mačernius, paklaustas, ar pretenduos į rajono vadovo pareigybę, buvo diplomatiškas ir sakė, kad nenorėtų kol kas pernelyg plačiai viešinti savo sprendimo.

O antradienį prieš pietus šių eilučių autorius sulaukė vieno opozicijos atstovo (pavardė redakcijai žinoma) skambučio, kad siūloma ir opozicionieriams kelti kandidatūrą į mero postą. Šis pasiūlymas atsirado iš „mažųjų“ socdemų partnerių valdančiojoje koalicijoje.

– Nors neseniai ir vėl spaudoje buvome pavadinti neįgaliais, tačiau tokio pasiūlymo versija turi kitą tikslą – meru išrinkti Zenoną Mačernių– teigė opozicijos atstovas. – Šio sumanymo scenarijus labai paprastas. Rinkimuose būtų pasiūlytos Vaclovo Andrulio, apie kurį vieni opozicijos politikai turi gerą, o kiti – minimaliai gerą nuomonę, ir Zenono Mačerniaus kandidatūros. Siūlymo autoriai tikisi, kad opozicijoje esančių Valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei konservatorių–krikdemų atstovai balsuos už savo pasiūlytą kandidatą ir jis gautų mažiausiai devynis balsus. Tuo tarpu valdančiosios daugumos „mažosios“ partijos tikisi, kad Mačernių parems ir dalis socdemų. Be to, neaiški ir Darbo partijos atstovų pozicija. Pasiūlymo opozicijai iniciatoriai tikisi, kad į antrą turą pateks Mačernius ir mūsų atstovas. Po to valdančioji dauguma nenorės skilti, geis išsaugoti postus ir balsuos už Mačernių. Taigi, mus nori įtraukti į žaidimą, kurio tikslas neseniai mūsų pačių nušalinto administracijos direktoriaus išrinkimas į dar aukštesnes pareigas.

Kai kas iš socdemų teigė, jog kai kažkas iš fantastikos srities. Kodėl iš fantastikos, jei jų partrukai teikia opozicijai konkrečius pasiūlymus? Be to, keli opozicijos atstovai mano, kad Liberalų sąjūdžio lyderiui Petrui Račkauskui geresnio valdžios dueto, kaip buvusio mero Kosto Arvasevičiaus ir atstatydinto direktoriaus Zenono Mačerniaus, nebuvo. Pirmasis iš aktyvios politikos pasitraukė. Antrasis liko. Todėl, pasak opozicijos politikų, P. Račkauskui būtų galimybė atsiremti nors į Z. Mačernių.

Su P. Račkausku nesusisiekėme, nes, kai buvo rašomos šios eilutės, jis žvejojo Norvegijoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA