BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

Pakražančio seniūnijoje, Grinių gyvenvietėje gyvenantis Gediminas Košaitis kreipėsi į Kelmės rajono apylinkės prokuratūrą ir paprašė apginti jį nuo toje pačioje seniūnijoje gyvenančio Vytauto Barkausko teroro ir įvertinti jo chuliganiškus veiksmus įstatymo numatyta tvarka. Priminsime, kad V. Barkauskas yra Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Kelmės skyriaus pirmininkas, šios politinės organizacijos frakcijos rajono taryboje seniūnas. Be to, jis įvardinamas realiausiu „valstiečių“ kandidatu į rajono mero postą kitais metais vyksiančiuose savivaldos rinkimuose.

– Praėjusį ketvirtadienį kreipiausi į Kelmės rajono apylinkės prokuratūrą ir įteikiau pareiškimą,– „Bičiuliui“ sakė G. Košaitis. – Viskas prasidėjo dar spalio 4 d., kai vyko Pakražančio seniūnaitijos seniūnaičio rinkimai. Buvo iškelti du kandidatai. Rinkimai vyko apklausos būdu. Kabinete, kuriame žmonės pasirašė už vieną ar kitą kandidatą, sėdėjo rajono tarybos narys V. Barkauskas. Žinau, kad jis rėmė ne tą kandidatą, už kurį aš pasisakiau. Nesupratau, kodėl jis ten sėdėjo. Todėl paskambinau Pakražančio seniūnui Alfonsui Sakalauskui ir paklausiau, ar deputatas gali taip elgtis. Seniūnas pasakė, kad taip elgtis nevalia ir pažadėjo paskambinti seniūnijos specialistui Broniui Marcinkui, kad šis paprašytų Vytauto apleisti kabinetą. Matyt, V. Barkauskas supyko, kad jo remiamas kandidatas pralaimėjo seniūnaičio rinkimus. Tą dieną tuo viskas ir baigėsi. Spalio 12 d. apie pusę dvyliktos su V. Barkausku susitikome Kelmės Tyliojoje gatvėje, kur yra hidraulinių žarnų remonto dirbtuvės. Pasisveikinau, padaviau ranką, o Vytautas ant manęs pradėjo rėkti. Sudavė delnu per galvą, pradėjo tampyti už kapišono. Atšokau nuo jo, pradėjau šaukti ir pasakiau: „liaukis, deputate, parašysiu į laikraštį“. Tada jis nurimo ir pasakė, kad susitiksime kitoje vietoje ir užbaigsime. Aš tai supratau kaip grasinimą susidorojimu, išsigandau. Nutariau kreiptis į prokuratūrą. Stebiuosi šio rajono tarybos nario elgesiu, jį seniai pažįstu. Anksčiau, kai dirbo milicininku, ūkininkavo, gerai sutarėme. Gal žmogui politika galvą susuko?

Sakalauskas mums patvirtino, kad jis tuo metu buvo kito seniūnaičio rinkimuose, kai sulaukė G. Košaičio skambučio ir telefonu išsprendė visas problemas.

Apie tai, kad buvo gautas G. Košaičio pareiškimas dėl V. Barkausko veiksmų, patvirtino ir Šiaulių apygardos vyr. prokuroro pavaduotojas Svajūnas Kuizinas. Jis sakė, kad pareiškimas perduotas policijai.

– Nieko panašaus nebuvo. Gediminas į seniūnaičio rinkimus žiūrėjo vienaip, aš kitaip. Jį pažįstu daugiau kaip 30 metų, kartu medžiojame. Hidraulinių žarnų remonto dirbtuvėse susitikome, pasisveikinome, apsikabinome, gražiai atsisveikinome. Aš pasakiau, kad kada nors susitiksime prie butelio. Gediminas pasakė: „Vytki, aš darbo metu negeriu“. Aš atsakiau, kad bus kitų progų susitikti, pavyzdžiui, medžioklėje. Čia yra išpūstas reikalas, viskas susiję su politika,– taip šią situaciją mums komentavo V. Barkauskas. – Jei reikės nueiti į buvusią darbovietę – policiją, nueisiu, viską paaiškinsiu, bus proga apsilankyti, seniai bebuvau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA