BIČIULIS

2012-06-22Mes jau pavargom nuo neteisingų pieno kainų, vežėjų ir supirkėjų! Kas dar neturit svarstyklių – nusipirkit, patikėkit, atsipirks per metus, o gal ir greičiau.

Jei paskambinai paklausti veršelio kainos, tai neatsiginsi skambučių – nori atvažiuoti veršelio pirkti tą pačią dieną, o atvažiavę pasveria taip, kaip jiems reikia. Du vyrukai iš Šiaulių svėrė ir mano veršelius, trijų veršelių svoriai buvo beveik vienodi. Kai pasakiau, kiek jie sveria iš tikro (trūko nuo 5 iki 9 kg svorio), jie griebė savo svarstykles, šoko į mašiną, nė mašinos numerio nespėjau pamatyti. Po kelių savaičių jie man vėl skambina – gal turiu veršelių parduoti? Tada pasakiau daug negražių žodžių,– turbūt niekada nebeskambins.

Jų siūlyta kaina būna visada didesnė apie 50 centų už kilogramą, nei kitų supirkėjų siūloma kaina. Taip žmones ir suvilioja, o kai taip pasveria, tai išeina rusiškas biznis…

Pieno supirkėjai irgi žaidžia panašų žaidimą – registruoja savo pažįstamiems veršelius, o jeigu jiems neparduoda, tai nukenčia pieno kokybė. Tai daro ir veterinarijos gydytojai – reguliuoja, kam parduoti veršelius, o jei neparduodi, tai susirgus gyvuliui gali laukti ir 3 dienas, kol teiksis atvažiuoti. Pasikalbėjau su visų seniūnijų ūkininkais – situacija visur tokia pati.

Niekaip neradom sprendimo, kur kreiptis, tai nusprendėme, kad žiniasklaida dabar stipriausia. Ji gali informuoti žmones, kad būtų budrūs ir įsitikintų, kas dirba sąžiningai.

Kražių, Pakražančio, Liolių, Tytuvėnų,
Kukečių, Užvenčio, Šaukėnų ir kitų seniūnijų ūkininkai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA