BIČIULIS

<Alma MONKAUSKAITĖ>
Šiaulių visuomenės sveikatos centro Kelmės skyriaus vedėja

Šiltuoju metų laikotarpiu yra geros sąlygos daugintis sukėlėjams užkrečiamųjų ligų, plintančių per maistą, per vandenį, taip pat buitiniu kontaktiniu keliu. Tokių ligų kiekvieną vasarą padaugėja, tačiau šią vasarą jų ypatingai daug.

Per šių metų I-ąjį pusmetį užregistruoti 44 žarnyno užkrečiamųjų ligų atvejai: 9 salmoneliozės, vienas – jersiniozės, 13 virusinių patikslintų žarnyno infekcijų (rotovirusai), 16 nepatikslintų bakterinių žarnyno infekcijų ir 5 virusinės žarnyno nepatikslintos infekcijos. Daugiausiai šių ligų užregistruota Kelmės ir Tytuvėnų miestuose bei Užvenčio seniūnijoje. Dauguma užkrečiamosiomis ligomis sirgusiųjų žmonių teigė valgę braškių (kažin, ar gerai plautų?), vištienos, plikytų pyragaičių su varške. Salmonelioze sirgę vienos šeimos 4 asmenys valgė tokius pyragėlius.

Daugiau registruota niežų (šiemet per pirmąjį pusmetį 11, pernai per tą patį laikotarpį – 5), skarlatinos (4 ir 2), grybelinių susirgimų (52 ir 35), lytinių kelių plintančių ligų (3 ir 1). Keletą pastarųjų metų visai nebuvo trichineliozės, o šiemet šia liga sirgo 16 rajono gyventojų. Visi jie valgė neištirtos šernienos.

Užkrečiamosios žarnyno ligos plinta per maistą, kurį gali užkrėsti  jį tvarkantys asmenys, nenusiplovę rankų, pasinaudoję tualetu. Į maistą ligų sukėlėjai gali patekti nuo nešvarių virtuvės įrankių ar aplinkos paviršių, taip pat nuo salmonelėmis užterštų rankų.

Vartojimui paruoštas maistas gali būti užterštas, jei šaldytuve liečiasi su žaliu maistu.

Nesusirgti įmanoma, jei laikysimės keleto paprastų taisyklių. Perkant žalią mėsą, pieno produktus reikia sudėti į atskirus plastikinius maišelius, kad šie greit gendantys produktai nesiliestų su kitu maistu. Sušaldytą mėsą reikia atitirpinti šaldytuve ir prieš gaminimą visada nuplauti. Maistą šaldytuve reikia laikyti plastikiniuose maišeliuose, dėžutėse ar panašiai, kad jis nesiliestu su kitu maistu arba skystis nuo žalios mėsos nenuvarvėtų į vartojimui paruoštą maistą. Panaudojus peilį, lentelę, kitus virtuvės įrankius, reikia juos labai kruopščiai nuplauti po tekančiu vandeniu su indų plovikliu.

Mėsą, ypač vištieną ir jų produktus, reikia gerai iškepti ar išvirti. Negalima ragauti ir valgyti žalios mėsos, faršo.

Atsargiai reikia tvarkyti kiaušinius: maistui naudoti tik šviežius, laikyti tik šaldytuve, prieš vartojimą nuplauti.

Nesuvalgytas maistas turi būti laikomas tik šaldytuve, o prieš vartojimą jį reikia pakartotinai pašildyti.

Negalima pamiršti nusiplauti rankų prieš gaminant maistą, kiekvieną kartą po žalios mėsos dorojimo, pasinaudojus tualetu, po sąlyčio su gyvūnų, ligonių išmatomis, ir šių įgūdžių mokyti vaikus.

Nesusirgti vasarą įmanoma, jei saugosimės patys ir saugosime kitus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA