BIČIULIS

Gydytojas bus

2019-10-22

Alvydas GEŠTAUTAS

Į redakciją atėjęs Kražių seniūnijos gyventojas J. J. pasakojo:

– Gal jau keli mėnesiai, kai Kražių ambulatorijoje nėra nuolatinio šeimos daktaro. Kauno klinikose noriu operuotis. Reikia siuntimo. Paaiškino, kad turiu važiuoti į Kelmę, kur neseniai miesto centre pradėjo dirbti šeimos daktarė. Nueinu ten, man paaiškina, kad gydytoja serga. Galiausiai siuntimą išrašė daktaras Viktoras Iljinskis. Atėjau į redakciją pasakoti ne savo vargų, kol gavau siuntimą, o noriu pasakyti, kad daug Kražių seniūnijos žmonių dėl to vargsta. Kas gali paaiškinti, kada Kražių ambulatorijoje nuolat dirbs gydytojas?

– Kai pernai iš Kražių išėjo gydytoja Vida Pikutienė, ją pakeitė gydytoja Inga Giedraitienė. Ji priklausė Kelmės rajono pirminės sveikatos priežiūros centrui. Tačiau jame atsisakė dirbti. Ją pakeitė kita jauna gydytoja, bet ji dabar nebedirba. Kalbėjau su šia medike, ji sutiktų Kražiuose dirbti jei būtų skirtas visas etatas,– sakė Kražių seniūnijos seniūnas Rolandas Karčiauskas. – Nežinau, ar pagal prie Kražių ambulatorijos prisirašiusių žmonių skaičių dabar čia šeimos gydytojui gali būti skirtas visas etatas. Kai kurie mūsų seniūnijos gyventojai šeimos gydytojus yra pasirinkę Kaltinėnuose, Varniuose, Užventyje, Kelmėje esančioje privačioje klinikoje ir kitur. Pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Vaiva Krasauskaitė buvo atvykusi į Kražius, kalbėjo su gyventojais ir pažadėjo, kad artimiausiu metu Kražiuose dirbs gydytojas. Tik į jus kreipęsis gyventojas sakė netiesą, nes gydytojo miestelyje nėra gal tik kokias dvi savaites.

– Preliminari sutartis jau yra, ir Kražiuose gydytojas pradės dirbti nuo lapkričio 5 d., pacientai jau registruojami. Kol sutartis nepasirašyta, negaliu pasakyti, kokiu krūviu šiame miestelyje gydytojas dirbs,– mums sakė V. Krasauskaitė. – Ir Kelmės, ir kitose kaimiškose savivaldybėse problema su šeimos gydytojais nuolat aštrėja. Šiemet į pensiją išleidom tris gydytojus, o jauni nesirenka provincijos arba, trumpai padirbėję, išvyksta į didmiesčius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA