BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

                      Sausio 14 d. vykusiame Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) posėdyje buvo nutraukti Kelmės rajono savivaldybės tarybos narės Reginos Musneckienės įgaliojimai. R. Musneckienė į savivaldybės tarybą buvo išrinkta pagal Valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašą, vadovavo Kontrolės komitetui bei dirbo Socialinių klausimų ir sveikatos apsaugos komitete. VRK sprendimu jos įgaliojimai baigėsi sausio 16 d. Buvusi politikė „Bičiuliui“ sakė, kad nuo sausio 20 d. grįžta dirbti į „Šiaulių krašto“ laikraščio redakciją, o žurnalistės veikla ir rajono tarybos narės mandatas nesuderinami.

                      VRK nusprendė suteikti Kelmės rajono savivaldybės tarybos nario mandatą Valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąraše po reitingavimo septintąja likusiai Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos mokytojai Danutei Ivanauskienei. Priminsime, kad ši politinė organizacija per pernai vykusius savivaldos rinkimus gavo šešis mandatus. D. Ivanauskienė jau dirbo savivaldybės taryboje 2011-2015 m. kadencijoje, vadovavo Švietimo, kultūros ir viešosios tvarkos komitetui. Tuomet ji į rajono tarybą buvo išrinkta pagal Liberalų ir centro sąjungos sąrašą.

                      Rašėme, kad Kelmės rajono savivaldybės tarybos Etikos komisija kreipėsi į VRK dėl Valstiečių ir žaliųjų frakcijos nario Romo Dociaus įgaliojimų teisėtumo. Šis politikas dalyvavo tik šios kadencijos trečiojo posėdžio pirmoje dalyje, kurioje davė priesaiką. Pagal Vietos savivaldos įstatymą, jei rajono tarybos narys be pateisinamos priežasties praleidžia iš eilės tris posėdžius, jo įgaliojimai gali būti nutraukti. R. Docius pateikė Etikos komisijai gydytojo pažymą, kad sirgo. Etikos komisija balsų dauguma pripažino, kad ši pažyma yra netinkama ir nutarė kreiptis į VRK.

                      – Kelmės rajono savivaldybės tarybos Etikos komisija mums atsiuntė dokumentus, susijusius su R. Dociumi. Gavome ir gydymo įstaigos dokumentą. Tačiau Etikos komisija nenurodė, kodėl ši pažyma netinkama. Mūsų komisija kreipsis į tam tikras institucijas ir paprašys išvadų, ar medikų pažyma yra teisėta. Jei gausime neigiamą atsakymą, tuomet VRK balsuos dėl R. Dociaus įgaliojimų nutraukimo. Jei paaiškės, kad pažyma yra teisėta, tuomet Kelmės rajono savivaldybės tarybos Etikos komisijai teks raudonuoti,– „Bičiuliui“ sakė VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė.

2 Komentarai(ų)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA